29 Ekim 2021 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKİŞEHİR TİCARET BORSASI AHİSİNİ SEÇTİ

13-19 Eylül “Ahilik Haftası kutlama programları kapsamında mesleğinde örnek olan esnaf ve sanatkârlara,  Eskişehir’in ahisine, kalfasına, çırağına şed kuşatma ve kaftan giydirme töreni yapıldı.

Mesleğini uzun yıllardır sürdürerek şehrin ekonomisine katkılar sağlayan ve Eskişehir Ticaret Borsasına vermiş olduğu hizmetlerden dolayı ahi olarak seçilen Nejdet SÜMEL‘e Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Ekrem BİRSEN ve Meclis Başkanı Hasan ÖZTÜRK tarafından kaftan giydirilmesi ve plaket takdimi yapıldı.

ETB Meclis Başkanı Hasan Öztürk, esnaf ve sanatkârlar arasında sevgi, hoşgörü, çalışkanlık, yardımseverlik, dürüstlük ve tok gözlülük anlayışıyla kurulan ahilik teşkilatının milli birlik ve beraberliğin de teminatlarından birisi olduğunu ifade etti.

ETB Ahisi Nejdet Sümel, Eskişehir Ticaret Borsası’nın kendisine layık gördüğü ahilik mertebesi nedeniyle gurur duyduğunu ifade ederek organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

 Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar