29 Kasım 2021 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ANKARA-SİVAS YHT PROJESİ’NDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Yüksek Hızlı Trenler ile Türkiye’yi birbirine bağlayan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Ankara- Sivas YHT Projesi’nde çalışmalarına son sürat devam ediyor. Proje kapsamında Elmadağ- Kırıkkale arasında bulunan T15 Tüneli, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt ve TCDD yetkilileri tarafından incelendi.

Vatandaşlarımızın hızlı, modern ve konforlu şekilde seyahat etmeleri için çalışan TCDD, Ankara-Sivas YHT Projesi’nde önemli aşama kaydetti. Projenin yapım çalışmalarını yerinde incelemek isteyen Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt ve TCDD Genel Müdürü Metin Akbaş, beraberindeki heyetle, yüklenici firma yetkilileri Elmadağ- Kırıkkale arasındaki T15 Tüneli’ne ziyaret düzenledi.

Tünel şantiyesinde incelemeler yapan yetkililer personelle bir süre muhabbet ederek yapım çalışmaları ve ilerleme durumları hakkında bilgi aldı. Toplam uzunluğu 4 bin 593 metre olan T15 Tüneli yerin 150 metre altında inşa ediliyor.

Ayrıca Elmadağ Edige Köyünde 94 metre yükseklikteki 1.541 metre uzunluktaki viyadüğü de inceleyen heyet personele çalışmalarında başarılar diledi.

 



Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar