29 Kasım 2021 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tekstil sektörüne değer katan ihracatçılar ödüllendirildi

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB), 2020 yılında gerçekleştirilen 10 milyar dolarlık ihracatın yaklaşık yarısına katkı sağlayan başarılı ihracatçılarını ödüllendirdi. Tekstil sektöründeki ihracata katkı sağlayan firmalar gerçekleştirilen törende ödüllerini aldı. İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz, pandemi sürecine rağmen bu süreçte dünyanın en büyük 5’inci tedarikçisi olduklarını vurgulayarak uzun vadede dünyanın en büyük ilk 3 tekstil ihracatçı ülkesinden biri olmayı hedeflediklerini belirtti. TİM Başkanı İsmail Gülle ise, “Dünya artık, yeşil dönüşümü daha yüksek sesle dile getiriyor. Sürdürülebilirlik noktasında tekstil sektörü tüm sektörlere öncülük etmeli” dedi.

Türkiye’nin toplam ihracatına kesintisiz katkı veren Tekstil sektörü pandemi yılında da gerçekleştirdiği ihracat ile ülke ekonomisine katkı sunmaya devam etti. Sektör 2020 yılını 10 milyar dolara yakın ihracat ile tamamladı. İTHİB de başarılı ihracatçılarını ödüllendirdi.  Ödül töreninde konuşma gerçekleştiren Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle ise, “Bu yıl tekstil sektörümüzde Cumhuriyet tarihi rekoruna doğru adım adım ilerliyoruz. Şimdi, yeni hedefimiz; 5 yıl içerisinde 300 milyar dolar ihracata ulaşmak. Hedefimiz yüksek; ama bunu başaracak azim, inanç ve kararlılık ihracatçılarımızda mevcut. Gerekli kapasite artırımlarıyla, yeni yatırımlarla hem sektörel hem de genel ihracat hedeflerimize tek tek ulaşacağız. Tekstil sektörümüzde de yeni yatırımlara ihtiyaç duyuyoruz.” dedi.

Tekstil sektörünün yeni trendleri yakalamasının oldukça önemli olduğunu vurgulayan Gülle, “Temmuz ayında, Türk Tekstil Sektörü Sürdürülebilirlik Eylem Planı’nı açıkladık. Özellikle, sürdürülebilirlik noktasında tekstil sektörümüz tüm sektörlerimize öncülük etmeli. Dünya artık, yeşil dönüşümü daha yüksek sesle dile getiriyor. Özellikle en önemli ihracat pazarımızın bu konudaki hassasiyeti hepimizin malumu. Tüm sanayicilerimizi, üreticilerimizi, tedarikçilerimizi ve ihracatçılarımızı; doğayı ve çevreyi önceleyen bir üretim anlayışına davet ediyorum. Sürdürülebilirlik bizim için risk değil, tam aksine karşımıza çıkan önemli bir fırsat. Biz bunları başardıkça, sürdürülebilirlik noktasında adım adım markalaşacak; dünyayı tüketmeden, dünya için üreteceğiz. İhracatımızın geldiği bu noktada büyük emeği olan tekstil sektörüne değer katanları, ihracat şampiyonlarımızı bir kez daha kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

TEKSTİLDE HEDEF 12 MİLYAR DOLAR İHRACAT

Ülke ihracatına katkı sunan ve ödül kazanan tüm firmaları tebrik eden İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz, ihracatla kalkınan Türkiye ekonomisi için herkese büyük sorumluluklar düştüğünü belirtti. Öksüz, amaçlarının üretim ağını geliştirmek, yeni istihdam yaratmak, ihracatı artırmak ve ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlamak olduğunu söyledi. Ödül töreninde konuşan Ahmet Öksüz, “2020 yılında salgının tüm olumsuz etkilerine rağmen 10 milyar dolara yakın ihracat gerçekleştirdik. Küresel ihracattan aldığımız payı artırarak dünyanın en büyük 5. tekstil ihracatçısı olduk. Avrupa Birliği’ndeki pazar payımızı yüzde 15’ten yüzde 17’ye çıkardık. 2021 yılında ise tarihi zirveye sizlerin katkısıyla adım adım yaklaşıyoruz. Ocak – Eylül döneminde tekstil sektörü ihracatımız 2020 yılına göre yüzde 39,5, 2019 yılına göre ise yüzde 26,2 oranında artarak 9,4 milyar dolar değerinde gerçekleşti. Hazır giyim sektörü ile birlikte istihdamımız 1,2 milyona ulaştı. Sanayi üretim endeksimiz 141,8 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Tüm bu ekonomik göstergelerin paralelinde hazır giyim sektörü ile birlikte tekstil sektörümüz Türkiye’nin en büyük ihracatçı sektörleri konumuna yükseldi” dedi.

HEDEFLERE EL BİRLİĞİ İLE ULAŞACAĞIZ

Uzun vadede dünyanın en büyük ilk 3 tekstil ihracatçı ülkesinden biri olmayı hedeflediklerini söyleyen Öksüz şunları dile getirdi: “Sektörümüzün önündeki rakiplerini geçmemesi için hiçbir sebebi yok. Zira alt yapımız da nitelikli istihdam gücümüz de güçlü tekstil firmalarımız da bu hedeflere ulaşacak birikime sahip. 2021 yılının ilk 9 ayında gerçekleştirdiğimiz 9,4 milyar dolar ihracat sektörümüzün başarı çıtasını bir basamak yukarı taşıdığını gösteriyor. Hedef belli; bu hedeflere el birliği ile ulaşacağız. Gerçekleştirdiğimiz sürdürülebilirlik çalışmaları, Ar-Ge ve inovasyon kapasite programı, Ur-Ge projeleri ve fuarlarımızla kısa vadede 12 milyar dolar ihracat, orta vadede ise Dünya’nın en büyük ilk 3 tekstil ihracatçısı ülkesinden biri olmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

TEKSTİL SEKTÖRÜNÜ DÜNYAYA TANITMAYA DEVAM EDECEK

Birlik olarak gerçekleştirdikleri faaliyetlerle ilgili de bilgi veren Öksüz, “İhracatçı Birlikleri arasında organize edilen tek sektörel ihraç ürünleri fuarı konumundaki “i Of The World – New York” Fuarımızda ABD’nin önde gelen markalarını kumaş firmalarımızla buluşturduk. Teknik tekstil ve Konfeksiyon Yan Sanayi Ur-Ge projelerimizi başarılı bir şekilde sürdürüyoruz. Türkiye’nin döngüsel ekonomi ve sürdürülebilirlik odaklı ilk Ur-Ge projesi olacak Sürdürülebilir Tekstiller Ur-Ge projemiz için firmalarımızdan talep toplayarak Bakanlığımızın onaylarına sunduk. Rusya, Kırgızistan, Gürcistan Sanal Ticaret Heyetlerimiz ve Premiere Vision Sanal Fuarımızla firmalarımızın uluslararası alıcılarla binlerce ikili görüşme yapılmasını sağladık. Sektörümüzü haksız rekabet karşısında korumak için var gücümüzle mücadele ettik. Uluslararası Moda Tasarımcılarıyla iş birliği yaparak trend seminerlerimizi gerçekleştirdik. Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleşen ilk sergi çalışması, yine Birliğimiz tarafından gerçekleştirildi. Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisimizin destekleriyle, Türkiye’nin 150’yi aşkın tarihi dokuma tespit ederek Türkiye’nin Dokuma Atlası Projesini hayata geçirdik. Önümüzdeki dönemde projemizin tüm dünyada tanıtılması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tüm bu süreçlerde hem sektörümüze hem de ülke ekonomimize dev katkı sağlayan üye firmalarımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

TOPLAM 470 ÖDÜL

‘İTHİB İhracata Değer Katanlar’ ödül töreninde 35 platin, 59 altın, 74 gümüş ve 302 bronz olmak üzere toplam 470 firma ödül, 652 firma ise başarı sertifikası almaya hak kazandı. Bu yıl İTHİB tarafından düzenlenen ödül töreninde ihracatını en çok artıran firma, 2020 yılında üye olup en çok ihracat gerçekleştiren firma, en çok ülkeye ihracat gerçekleştiren firma, en katma değerli ihracat gerçekleştiren firma, hedef ülkelere en fazla ihracat gerçekleştiren firma kategorilerinde de özel ödüller verildi.

S.NO ÖDÜL UNVAN
1 PLATİN AKSA AKRİLİK KİMYA SAN.A.Ş.
2 PLATİN AK-PA TEKSTİL İHRACAT PAZARLAMA ANONİM ŞİRKETİ
3 PLATİN KORDSA TEKNİK TEKSTİL A.Ş.
4 PLATİN ZORLU DIŞ TİC. A.Ş. 
5 PLATİN ZORLUTEKS TEKSTİL TİC.VE SAN. A.Ş.
6 PLATİN GREİF FPS TURKEY AMBALAJ. SAN. VE TİC. A.Ş.
7 PLATİN ORMO YÜN İPLİK SAN. VE TİC. A.Ş. 
8 PLATİN ORMO İTH. İHR. A.Ş.
9 PLATİN TEKSİS TEKSTİL ÜRÜNLERİ PAZARLAMA A.Ş.
10 PLATİN KİPAŞ MENSUCAT İŞLETMELERİ A.Ş.
11 PLATİN KİPAŞ PAZARLAMA VE TİC. A.Ş. 
12 PLATİN KADİFETEKS MENSUCAT SAN. A.Ş. 
13 PLATİN AYDIN TEKSTİL TİC. VE PAZ. A.Ş. 
14 PLATİN AYDIN MENSUCAT DÖŞEMELİK KUMAŞ SAN.VE TİC.A.Ş.
15 PLATİN NİTTO BENTO BANTÇILIK SAN. VE TİC. A.Ş.
16 PLATİN PELSAN TEKS. ÜRÜN. SAN. VE TİC. A.Ş.
17 PLATİN KASAR VE DUAL TEKS. SAN. A.Ş. 
18 PLATİN CESUR AMBALAJ SAN. VE TİC. A.Ş. 
19 PLATİN KETS TEKS. TURZ. TİC. A.Ş. 
20 PLATİN TORAMAN TEKS. DERİ VE İNŞ. SAN. VE TİC. A.Ş.
21 PLATİN SEPA MENSUCAT SAN. VE TİC. A.Ş. 
22 PLATİN BOSSA TİCARET VE SANAYİ İŞLETMELERI T.A.Ş.
23 PLATİN YÜNTEKS TEKS. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
24 PLATİN ÜNTEKS BOYA BASKI APRE TEKS. SAN. İÇ VE DIŞ TİC. A.Ş.
25 PLATİN ÜNVER TEKSTİL KONF. İML. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
26 PLATİN ÇALIK DENİM TEKSTİL SAN. TİC. A.Ş.
27 PLATİN İPEK İDROFİL PAMUK SAN. VE TİC. A.Ş.
28 PLATİN DOĞAN TEKSTİL ANONİM ŞİRKETİ
29 PLATİN ALİZE PAZARLAMA TEKS. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
30 PLATİN BASAL TEKNİK TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.
31 PLATİN NONWOTECH DOKUSUZ ÖRGÜSÜZ TEKSTİL SAN. VE  DIŞ TİC. A.Ş.
32 PLATİN TGS DIŞ TİC. A.Ş.
33 PLATİN ÖZSAR ÖRME KUMAŞ VE BOYA LTD. ŞTİ.
34 PLATİN ÖZSAR TEKSTİL GIDA İNŞ.NAK.SAN.VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.
35 PLATİN EMATEKS BOYA KİMYA TEKS. İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
36 ALTIN KİPARİS TEKSTİL İÇ VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.
37 ALTIN ŞENOVA TEKSTİL İÇ VE DIŞ TİC. SAN. A.Ş.
38 ALTIN TANRIVERDİ MENSUCAT SAN. A.Ş.
39 ALTIN SARTEKS BOYA APRE BASKI SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
40 ALTIN IŞIL TEKS. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. 
41 ALTIN RİT EV TEKSTİL ÜR.PAZ.SAN.VE TİC.A.Ş.
42 ALTIN MİRAY TEKS. SAN. VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
43 ALTIN ORTA ANADOLU TİC.VE SAN.İŞL.T.A.Ş.
44 ALTIN YÜNSA YÜNLÜ SAN. VE TİC. A.Ş. 
45 ALTIN SARTEKS ÖRME KUMAŞ TEKS. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
46 ALTIN MERKAS TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.
47 ALTIN ASLANLI ULUSLARARASI TEKS.VE TARIM ÜRÜN. DIŞ TİC. A.Ş.
48 ALTIN RİMTEKS DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ.
49 ALTIN RİMTEKS ÖRME SAN.A.Ş.
50 ALTIN ERDEMOĞLU DIŞ TİC.A.Ş.
51 ALTIN HYOSUNG İSTANBUL TEKS. LTD. ŞTİ. 
52 ALTIN COATS (TÜRKİYE) İPLİK SANAYİ A.Ş. 
53 ALTIN TEKSTOP TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş. 
54 ALTIN ÖZYURT TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş. 
55 ALTIN MAVİŞ TEKS.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
56 ALTIN MAVİŞ İPLİK ÖRME TEKS.SAN.VE TİC.A.Ş.
57 ALTIN GALATA İPLİK SAN.VE TİC.A.Ş.
58 ALTIN AKKON İPLİK SAN.VE TİC.A.Ş.
59 ALTIN CONFETTİ HALI SANAYİ A.Ş. 
60 ALTIN TOPKAPI İPLİK SAN. VE TİC. A.Ş. 
61 ALTIN AYT KUMAŞÇILIK SAN. VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
62 ALTIN DİNARSU İMALAT VE TİCARET TÜRK. A.Ş.
63 ALTIN SÜPER TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş. 
64 ALTIN AKIN TEKSTİL A.Ş. 
65 ALTIN AYCAN TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş. 
66 ALTIN SÜEDSER TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.
67 ALTIN TÜRKHAN TEKS. TURZ. NAK. DERİ İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
68 ALTIN FİBERTEX NONWOVENS TEKSTİL SANAYİ VE İHRACAT A.Ş.
69 ALTIN İSEV TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.
70 ALTIN AKTEK GİY. SAN. VE TİC. A.Ş. 
71 ALTIN VİNTEKS SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
72 ALTIN HASSAN TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş. 
73 ALTIN ÖZDOKU TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş.
74 ALTIN GENTUĞ TEKSTİL ÜRN.SAN.TİC. A.Ş.
75 ALTIN SAKA KUMAŞ ÖRME TEKS. İNŞ. SAN. DIŞ TİC. A.Ş.
76 ALTIN SUNVISION TEKSTİL AMB. MALZ. SAN. VE TİC. A.Ş.
77 ALTIN ASIR GRUP İHRACAT TEKS.LTD.ŞTİ.
78 ALTIN NARTEKS TEKSTİL SAN.TİC.A.Ş.
79 ALTIN VİSKOTEKS ÖRME KUMAŞ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
80 ALTIN ORDU TEKS.BOYA APRE KASAR SAN. TİC.A.Ş.
81 ALTIN ŞİTEKS ŞİŞMANLAR TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş.
82 ALTIN GÜLLE ENTEGRE TEKS. İŞLET. EMLK. DANIŞM. SAN. VE TİC. A.Ş.
83 ALTIN BTD TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş. 
84 ALTIN SPECİALTY PRODUCTS TURKEY ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ LTD.ŞTİ.
85 ALTIN İLERİ GİYİM SAN VE DIŞ TİC. A.Ş. 
86 ALTIN DİYENEM KUMAŞ GLOBAL SAN. VE TİC. A.Ş.
87 ALTIN KORTEKS MENSUCAT SAN. VE TİC. A.Ş.  
88 ALTIN FİL MAN MADE TEKNİK TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş.
89 ALTIN KARSU TEKSTİL SAN. TİC. A.Ş. 
90 ALTIN ÖZCANLAR TEKS.SAN.VE TİC.A.Ş. 
91 ALTIN ALMODO ALTUNLAR TEKS.SAN.VE TİC.A.Ş.
92 ALTIN CAN TEKSTİL ENTEGRE TESİS. VE TARIM ÜRÜNL. SAN. TİC. A.Ş.
93 ALTIN İSAPUR PLASTİK VE AMB.SAN.DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.
94 ALTIN TÜRKMEN GRUP İTH. İHR. DIŞ TİC. A.Ş. 
95 GÜMÜŞ ÖZDOKUR TEKSTİL VE AMBALAJ SAN. TİC. A.Ş.
96 GÜMÜŞ HASSAN DIŞ TİC. A.Ş.
97 GÜMÜŞ TÜBAŞ TEKS.ÜRÜNL.BOYAMA SAN.VE TİC.A.Ş.
98 GÜMÜŞ AYDIN ÖRME SAN. VE TİC. A.Ş. 
99 GÜMÜŞ ŞİTEKS DIŞ TİC. VE TEKS. SAN. A.Ş.
100 GÜMÜŞ RENKSAN PAZARLAMA DIŞ TİC. A.Ş.
101 GÜMÜŞ FLOKSER TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş. 
102 GÜMÜŞ NSY TEKSTİL İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
103 GÜMÜŞ RENKSAN PLAS.SÜNGER SAN.VE TİC LTD.ŞTİ.
104 GÜMÜŞ İSA TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ 
105 GÜMÜŞ SOFİA EV TEKSTİLİ SANAYİ VE DIŞ TİC. LTD.ŞTİ.
106 GÜMÜŞ TELASİS TEKSTİL ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
107 GÜMÜŞ MİGİBOY TEKS.SAN.VE TİC.A.Ş.
108 GÜMÜŞ BAHARİYE MENS. SAN. VE TİC. A.Ş. 
109 GÜMÜŞ ALMODO ALTUNLAR DIŞ TİC.A.Ş. 
110 GÜMÜŞ YAKAR TEKS. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. 
111 GÜMÜŞ ÖNCÜ GRUP KAĞIT PLASTİK VE MATBAACILIK SAN. TİC. A.Ş.
112 GÜMÜŞ ENFEL TEKSTİL ÜRÜN.İÇ VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.
113 GÜMÜŞ ZEYNAR MENSUCAT SAN. VE TİC. A.Ş.
114 GÜMÜŞ BAHARİYE TEKS.SAN.VE TİC.A.Ş. 
115 GÜMÜŞ SUTAPLAS PAZARLAMA A.Ş.
116 GÜMÜŞ BYCEYLAN TEKSTİL SAN. DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
117 GÜMÜŞ DİKTAŞ DİKİŞ İPLİK SAN. TİC. A.Ş. 
118 GÜMÜŞ SARTIK ÖRME KUMAŞ SAN. VE TİC. A.Ş.
119 GÜMÜŞ KARADENİZ ÖRME SAN.VE DIŞ TİC. A.Ş.
120 GÜMÜŞ DEM İPLİK VE TEKS.TİC.VE SAN. LTD.ŞTİ.
121 GÜMÜŞ HAMBOYA BOYACILIK TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.
122 GÜMÜŞ YAKA TEKSTİL SAN.VE TİC. A.Ş. 
123 GÜMÜŞ DAKTEKS TEKSTİL PAZARLAMA SAN. TİC. A.Ş.
124 GÜMÜŞ TURAN TEKS. SAN. İTH. İHR. VE TİC. LTD. ŞTİ.
125 GÜMÜŞ SUNBAG TEKSTİL AMB.MALZ.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
126 GÜMÜŞ BYD MAĞAZACILIK TEKS.PAZ.VE TİC.A.Ş.
127 GÜMÜŞ LARMA TEKS.SAN.VE TİC.A.Ş. 
128 GÜMÜŞ GARANTİ İPLİK SAN TİC. A.Ş. 
129 GÜMÜŞ GÜNÖZ TEKSTİL VE KİMYA İŞL.SAN VE TİC.LTD.ŞTİ.
130 GÜMÜŞ KISMET TEKS.ÜRÜNL.SAN.VE TİC. LTD.ŞTİ.
131 GÜMÜŞ BİRGİ BİRLEŞİK GİYİM İHR. DIŞ TİC. A.Ş.
132 GÜMÜŞ CİHAN TEKS.ÜRÜNL.SAN.VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.
133 GÜMÜŞ ÇÖZEL DENİM PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
134 GÜMÜŞ ALTINYILDIZ TEKSTİL VE KONFEKSİYON A.Ş.
135 GÜMÜŞ BAYDEMİRLER TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş.
136 GÜMÜŞ ARTA TEKS. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
137 GÜMÜŞ UĞURTEKS TEKS. ÜRÜN. TİC. VE SAN. A.Ş. 
138 GÜMÜŞ TANTEKS DIŞ TİC. TEKS. TUR. LTD. ŞTİ.
139 GÜMÜŞ EKVATOR TEKSTİL KUMAŞ SAN. VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
140 GÜMÜŞ TEKBOY TEKS.VE BOYAMA SAN.VE TİC.A.Ş.
141 GÜMÜŞ KEREM ÜNİFORMA TEKS.İNŞ.SAN.VE DIŞ TİC. A.Ş.
142 GÜMÜŞ DÖMEKS DÖŞEME MEFRUŞAT TEKS. SAN.VE TİC. A.Ş.
143 GÜMÜŞ NAZAR TEKSTİL SAN.TİC.A.Ş. 
144 GÜMÜŞ PENA KUMAŞ SANAYİ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
145 GÜMÜŞ S.M TEKS.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
146 GÜMÜŞ TURKTEX İPLİK SAN. VE TİC. A.Ş.
147 GÜMÜŞ LUTUF MENSUCAT A.Ş. 
148 GÜMÜŞ TAMTEX TEKS.KONF.İML.VE TİC. A.Ş.
149 GÜMÜŞ TURKUAZ TEKSTİL SAN. VE TİC.A.Ş.
150 GÜMÜŞ SADIRLAR ALLIANCE JERSEY DIŞ TİCARET A.Ş.
151 GÜMÜŞ BETAREKS METALİZE İPL. VE AMB. SAN. A.Ş.
152 GÜMÜŞ TAHA PAZ. VE MAĞAZACILIK A.Ş. 
153 GÜMÜŞ BAK-AY TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş. 
154 GÜMÜŞ ATK TEKSTİL SAN. TİC. A.Ş.
155 GÜMÜŞ ERDOĞDU TEKS.VE GIDA SAN.TİC. LTD.ŞTİ.
156 GÜMÜŞ DENİM KUMAŞÇILIK TİC. VE SAN. A.Ş.
157 GÜMÜŞ MEGAPLAST DIŞ TİC. VE PAZ. LTD. ŞTİ.
158 GÜMÜŞ MAÇİN TEKS.OTOM.GIDA TİC.VE SAN.LTD.ŞTİ.
159 GÜMÜŞ KARAGÖZLÜLER TEKS.SAN.VE TİC. A.Ş.
160 GÜMÜŞ MF FASHİON TEKSTİL SAN.VE TİC.A.Ş.
161 GÜMÜŞ BARAKAT PAMUK SANAYİ TİCARET A.Ş.
162 GÜMÜŞ TEKSKO KADİFE KUMAŞ SAN.VE TİC.A.Ş.
163 GÜMÜŞ BABACANTEKS ÖRME SAN. TİC. A.Ş.
164 GÜMÜŞ BOMEN TEKSTİL SANAYİ VE TİC.A.Ş.
165 GÜMÜŞ BOĞAZİÇİ MENS.SAN.VE TİC.A.Ş.
166 GÜMÜŞ ZFR GRUP TURİZM İÇ VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.
167 GÜMÜŞ ZERİ TEKS.SAN.VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.
168 GÜMÜŞ ÖZEN İPLİK SAN.VE TİC.A.Ş. 


Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar