23 Mayıs 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Facebook TV geliyor! Tarih belli oldu

Facebook TV geliyor! Tarih belli oldu
  • 29 Temmuz 2017 Cumartesi
  • 6692 kez okundu

Sosyal medya devinin kendine has TV'si yayına girmeye hazırlanıyor. İçerisinde orijinal içeriklerin de bulunacağı özellik ile şirketin reklam pastasını da genişletmesi bekleniyor.

Şirket, ortaklarından orijinal içeriklerin ilk bölümlerini talep etmeye başladı. Bunların kısa ve düşük mâliyetli programlar olduğu söylenirken, sosyal ağ bütçeli yapımlar da hazırlıyor.

70 MİLYAR DOLARLIK YENİ REKLAM PASTASI

Facebook, projenin yaklaşık bir ay önce hazır olmasını beklerken, çeşitli gecikmeler yüzünden süre uzadı. 70 milyar dolarlık TV reklam pastasından pay almak isteyen şirket, TV özelliğini kullanıcıların sayfalarında videolardan ayrı bir bölümde görüntüleyecek.

Yeni video bölümü, 2 milyar kullanıcıya Facebook'un hazırladıklarının yanı sıra, kullanıcıların oluşturduğu içerikleri de sunacak. Şirket, YouTube'dan daha gelişmiş bir içerik sunmayı hedefliyor, ancak bu içeriklerin de Netflix, HBO, Showtime gibi şirketlerin yapımlarının düzeyinde olmayacağı düşünülüyor.

Facebook, TV çalışması için 2016'da CollegeHumor'un kurucusu Ricky Van Veen, eski MTV yöneticisi Mina Lefevre gibi isimleri işe aldı. Şirketin iş ortaklarından bazıları Group Nine Media, BuzzFeed, ATTN, Vox Media bulunuyor.

BLOOMBERGGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Bilim-Teknoloji Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar