18 Ekim 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Dijital Dönüşüm ve Teknolojideki Trendler

Dijital Dönüşüm ve Teknolojideki Trendler
  • 22 Kasım 2017 Çarşamba
  • 4993 kez okundu

Teknoloji baş döndüren bir hızla gelişirken, artan dijitalleşmeyle tüketiciler ve tüketim alışkanlıkları da baştan aşağı dönüşüyor. Tüketiciler değişen ve gelişen teknoloji karşısında hep daha iyisini talep ederken, teknoloji de bu talebe karşılık vermek üzere durmaksızın ilerliyor.

ESKİŞEHİR, 21 Kasım 2017 - Dünyanın ve Türkiye’nin 1 numaralı bilgisayar üreticisi, Motorola markası ile akıllı telefon pazarında hızla büyüyen teknoloji devi Lenovo’nun, teknoloji konusunda dünyadaki son gelişmeleri paylaşmak üzere düzenlediği bilgilendirme toplantılarının bu seferki durağı Eskişehir oldu.

Sektörde trendleri belirleyen yeni ürünlerin yanında, Türkiye’de ve dünyada değişen tüketici alışkanlıkları, sosyal medya kullanımı, e-ticaretin büyüme potansiyeli, iş hayatında teknolojinin kullanımı, son teknoloji trendleri ve Lenovo’nun bu süreçteki yerinin konuşulduğu toplantı yoğun ilgi gördü. Toplantıda özellikle günümüzde ve gelecekte belirleyici teknoloji eğilimlerinin başında gelen yapay zeka, nesnelerin interneti ve üç boyutlu yazıcılarla ilgili de dikkat çekici bilgi, veri ve öngörüler paylaşıldı.

Global teknoloji devi Lenovo

Lenovo Türkiye Pazarlama Direktörü Aysun Karabıyık Sarıkaya’nın renkli anlatımı ile Anemon Otel’de gerçekleştirilen toplantıda, Lenovo’nun en son ürünleri tanıtılırken, Sarıkaya ayrıca teknoloji lideri Lenovo’nun dijital dönüşüme nasıl liderlik ettiğini de anlattı. Lenovo’nun 46 milyar dolar cirosu, 58 bin çalışanı ve 160’dan fazla ülkedeki faaliyetleriyle global bir teknoloji devi olduğunu belirten Sarıkaya, “Ülkemizde en çok tercih edilen bilgisayar markası olan Lenovo, IDC rakamlarına 2016 yılını yüzde 21’lik oranla Türkiye dizüstü bilgisayar pazarının lideri olarak kapattı. Diğer yandan 2015’ten 2016’ya kadar gelirlerimizdeki %61’lik artışla da pazarın çok üstünde bir büyüme gösterdik. 2017 yılında da aynı şekilde büyümemizi sürdürüyoruz ve 2018 yılı için de hedeflerimizi aynı şekilde yine büyük tutuyoruz” dedi.

Türkiye’de e-ticaret pazarı hızlı şekilde büyüyor

Sarıkaya’nın sunumda verdiği bilgilere göre, Türkiye’de internet kullanıcı sayısı 66.4 milyona ulaşırken, mobil internet kullanıcı sayısı ise 55.3 milyonu buldu. İnternet kullanımında kadın erkek dağılımı birbirine yakın seviyede iken, gençlerin önde olduğunu görüyoruz. Sosyal medyadaki rakamlar da oldukça çarpıcı. Facebook’ta 44 milyon aylık kullanıcı, Twitter’da 13.5 milyon aylık kullanıcı rakamlarına ulaşmış Türkiye’de bu mecralara yönelik %90’lar oranındaki mobil kullanım ile de dünyada bu alanda 7. sıradayız.

Lenovo ürünleri göz doldurdu

Toplantıda; bu sene 25. yılını kutlayan ve 8 askeri testi karşıyalarak dünyanın en dayanıklı ve en çok satan bilgisayarı olma özelliğine sahip ThinkPad serisi, sadece bir tık ile eklenebilen JB, Projektör gibi farklı modları ile kişiselleştirilen devrim niteliğindeki Moto Z² Play akıllı telefon da tanıtıldı. Dünyanın en ince ve hafif ikisi bir arada tableti Yoga Book gerçek mürekkepli kalemiyle ve kâğıt üzerine yapılan çizimleri anlık olarak dijitalleştirebilme özelliğiyle dikkat çekerken, ikisi bir arada segmentinin öncüsü Yoga serisi dizüstü bilgisayarlar da uzun pil ömrü, özel menteşe yapısı, aktif kalem özelliği ve dayanıklılığı ile ilgi gördü.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Bilim-Teknoloji Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar