16 Aralık 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Akıllı telefon fiyatları yeniden artışta!

Kullanıcıların akıllı telefonlar için ödedikleri fiyatlar uzun zaman sonra yeniden artışa geçti. Ortalama fiyat artışının en büyük sebebi ise iPhone X olarak gösteriliyor.

Akıllı telefon fiyatları 2012 yılından başlayarak düşmeye başlamış ve herkes için daha ulaşılabilir araçlara dönüşme yoluna girmişti.

Kablosuz bağlantı ve mobil donanım fiyatlarının düşmesiyle, daha fazla firma daha çok uygun fiyatlı akıllı telefon geliştiriyor, GSM operatörleri ise yaptıkları kampanyalarla abonelerinin daha az ödeyerek bu cihazlara sahip olmasını sağlıyordu. Bir dönem Apple bile uygun fiyatlı iPhone'lar geliştirerek, bu uygun fiyat akımına katılmıştı.

Statista verilerine göre, akıllı telefon pazarı yeniden ileri seviye pahalı cihazların büyüsüne kapılmış durumda. 2017'nin son çeyreğinde satışa sunulan akıllı telefonların ortalama fiyatı 363 dolara yükselerek, 2012 yılı seviyesine en yakın değere ulaştı.

Uzmanlar, pazardaki ortalama fiyat artışının çoğunlukla 1.000 dolarlık iPhone X nedeniyle yaşandığına dikkat çekiyorlar.

HABERTÜRKGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Bilim-Teknoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar