22 Eylül 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

2. El Ram Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

2. El Ram Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?
  • 15 Ağustos 2019 Perşembe
  • 925 kez okundu

Piyasa içerisinde bilhassa DDR3 ve DDR4 bellek ücretleri oldukça yüksek gözükmektedir. Bu durum doların zaman zaman yükselmesi ile tam etkisi hissedilmektedir. İnsanlar arasında RAM ile ilgili son zamanlarda çok büyük bir talep olduğu görülmektedir. Kendi evinde bilgisayar kullanan kişiler bile 16 GB RAM bulundurmak istemektedir. Bu çılgınlık sadece masa üstü bilgisayarlar için değil diz üstü olarak kullanmakta olduğumuz bilgisayarlar içinde geçerlidir.

Nasıl Bir RAM Almak Lazım?

 2. El Ram Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? 2.el tam alırken birtakım şeylere dikkat edilmesi gerekmektedir. Öncelikle alınacak olan RAM kapasitesinin yüksek olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Son zamanlarda bilgisayar kullanımının artması ile ihtiyacımız olan RAM kapasitesini belirleyerek ona göre bir alım yapmak gerekmektedir. 2.el ram alırken dikkat edilecek ilk husus budur.

İkinci el ram alırken dikkat edilecek bir diğer husus da üzerinde yazılı olan kapasite bilgisinin kontrol edilerek alınmasıdır. Bu değerler içerisinde bulunan voltaj ve frekans değerleri, ramin kaç MHz desteklediği, voltaj değerlerinin hangi aralıklarda bulunduğu ve bil hassa CL değerlerinin ne olduğuna dikkat edilmesi gerekmektedir.

2.el ram alırken dikkat edilecek olan bir diğer konu da bilgisayarımızın desteklediği MHz değerinin üstünde bir bellek almamızın oldukça saçma olacağını unutmamaktır. Bu alımın bilgisayarımızın desteklememesi sebebi ile hiçbir işe yaramayacağını unutmamak gerekmektedir. Bu durumun dışında bin hız aşırma işlemi yapılacaksa bu duruma göre adım atılması uygun olacaktır. Bu konular dikkat edilecek konuların başında gelmektedir.

Garantili ve iyi performanslı ürünler almak için https://vardata.com.tr/ikinci-el-bilgisayar-alim-satimi/ikinci-el-memory-ram/ sayfasını ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Bilim-Teknoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar