27 Mayıs 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK ULUSLARARASI BULUŞ FUARI TEKNOFEST’TE

TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK ULUSLARARASI BULUŞ FUARI TEKNOFEST’TE
  • 18 Eylül 2019 Çarşamba
  • 1964 kez okundu

BAKAN VARANK BULUŞ FUARINI AÇTI

25 ÜLKEDEN 400 BULUŞ ZİYARETÇİLERİN BEĞENİSİNE SUNULACAK

Türk Patent ve Marka Kurumu’nun (TÜRKPATENT) 2016'dan bu yana düzenlediği Türkiye'nin ilk ve tek uluslararası buluş fuarı (ISIF'19) bu yıl Türkiye’nin uzay, havacılık ve teknoloji festivali TEKNOFEST kapsamında açıldı. Açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın yaptığı fuarda, 25 ülkeden 400'ün üzerinde buluş, ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

4 SENEDİR YAPILIYOR

Fuarı değerlendiren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, TÜRKPATENT’in bu etkinliği 4 senedir gerçekleştirdiklerini belirterek, bu sene fuarı TEKNOFEST İstanbul'un şemsiyesi altında düzenlediklerini söyledi. Fuarda 25 ülkeden gelen buluşçuların icatlarını sergilemek üzere bir arada bulunduğunu anlatan Bakan Varank, uluslararası hakem ve gözlemcilerin icatları değerlendirerek ödüllendirdiğini kaydetti.

22 EYLÜLE KADAR AÇIK

TEKNOFEST’in yapıldığı Atatürk Havalimanı’nda ziyaretçilerle buluşan İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı, 22 eylüle kadar açık olacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteğiyle TÜRKPATENT ev sahipliğinde gerçekleştirilen fuar, Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı, Avrupa Patent Ofisi ve Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu iş birliğinde düzenleniyor.

FUARDA KİMLER VAR?

Uluslararası, ulusal ve bireysel buluşçuların katıldığı fuarda, Ar-Ge merkezleri, sanayiciler, girişimciler, özel araştırmacılar, danışmanlar, özel veya devlet destekli araştırma enstitüleri, teknoloji geliştirme bölgeleri yer alıyor. Fuarda, teknoloji transfer ofisleri, üniversiteler, fikri ve sınai mülkiyet hakları ile ilgili kurum ve kuruluşlar, melek yatırımcılar bulunuyor. Risk sermayesi grupları, patent vekilleri, buluş dernekleri, ilgili kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları da fuarda buluşlarını sergiliyor.


15 KİŞİLİK JÜRİ

Fuarda sergilenecek tüm buluşlar; 8’i uluslararası, 7’si Türk olmak üzere toplam 15 kişilik jüri tarafından belirlenen kriterlere göre değerlendirilecek.

FARKINDALIK OLUŞTURMA

Temel hedefi, büyük çabaların sonucunda ortaya çıkan buluşların tanıtılması, yatırımcıyla buluşturulması ve ticarileştirilmesi olan ISIF, aynı zamanda bu alanda farkındalık oluşturmayı da amaçlıyor.

ÇALIŞTAY VE PANELLER

Fuarda, eş zamanlı olarak ulusal ve uluslararası çalıştay ve paneller de düzenlenecek.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Bilim-Teknoloji Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.