18 Eylül 2021 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Matematik Olimpiyatlarında Art Arda Gelen Bir Büyük Başarı Daha!

Matematik Olimpiyatlarında Art Arda Gelen Bir Büyük Başarı Daha!
  • 24 Temmuz 2021 Cumartesi
  • 1875 kez okundu

Uluslararası Matematik Olimpiyatı (IMO), lise öğrencileri için Matematik Dünya Şampiyonası’dır ve her yıl farklı bir ülkede düzenlenmektedir. Bu yıl altmış ikincisi düzenlenen olimpiyat, çevrim içi platformda Rusya merkezli olarak 107 farklı ülkeden 619 öğrencinin katılımıyla 19-20 Temmuz 2021 tarihlerinde gerçekleşmiştir. Olimpiyat sınavı, her biri 4.5 saat süren üçer sorudan oluşan iki sınavdan oluşmaktadır. 

TÜBİTAK "2202-Bilim Olimpiyatları Programı" kapsamında Uluslararası Matematik Olimpiyatında ülkemizi temsil etmek üzere seçilip yetiştirilen 6 genç bilim insanımız, 62. Uluslararası Matematik Olimpiyatı(IMO)’ndan madalyalarla döndüler. Öğrencilerimizden Ömer Faruk ERZURUMLUOĞLU gümüş madalya; Burak Buğra ÖNDER, Yusuf Kağan ÇİÇEKDAĞ, Barış KOYUNCU, Hayrettin Eren YILDIZ ve Şevket Onur YILMAZ bronz madalya kazandı. Ayrıca Türkiye, 107 ülke arasında 35. olmuştur.

Ülkemize bu büyük başarıyı yaşatan Matematik Takımı öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Olimpiyatlara katılan tüm öğrencilerimize, ailelerine, öğretmenlerine, başta Komite Başkanlarımız olmak üzere eğitimlerde görev alan tüm akademisyenlere bayram sevincimize sevinç kattıkları için teşekkür ederiz.

 Gönderen: esgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Bilim-Teknoloji Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar