20 Kasım 2017 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tepebaşı Belediyesinin Kültür Turları DEVAM (!)

Tepebaşı Belediyesinin Kültür Turları DEVAM (!)
  • 11 Mayıs 2017 Perşembe
  • 2171 kez okundu

Tepebaşı Belediyesi’nin düzenlediği kültür turları kapsamında Meclis’i ziyaret eden Eskişehirli kadınlar ve CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret ederek hem Eskişehir hem de ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kadınlar, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile geçtiğimiz gün bir televizyon kanalında Atatürk’e yönelik çirkin saldırıda bulunan program sunucularını kınadı. Atatürk’e yapılan çirkin saygısızlığı sindiremediğini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Tarihe iz bırakan komutanlar vardır. Bunlardan biri de hepinizin bildiği üzere Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Bütün hayatı savaşta geçti. Öldüğünde bütün mal varlığını Türkiye Cumhuriyeti'ne bıraktı. Bütün dünya kendisine saygı duydu. Düşmanları bile onu Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterdiler. Atatürk savaştığı ülkenin bayrağını yerden kaldırarak bir ülkenin onuruna nasıl saygı gösterilmesi gerektiğini bütün dünyaya anlattı. Bu kadar onur duyduğumuz bir insan. Televizyon kanallarında Gazi Mustafa Kemal'i, annesini, Afet İnan'ı kötülüyorlar. Bunlar onursuz. Hain lafı bile az kalır bunlara. İnsan onuru ve şerefiyle insandır. Atatürk’e yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum” dedi.

Eskişehirli kadınlara CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de eşlik etti. Kadınlarla birlikte Atatürk’e yapılan çirkin saldırıyı kınayan Çakırözer, “Bu saygısız ve çirkin saldırıya içinde Atatürk ve cumhuriyet sevgisi olan herkesin tepki göstermesi gerekir” dedi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri