25 Nisan 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

CHP’li Çakırözerden O Öğretmenlere Destek Çağrısı

CHP’li Miletvekilleri Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamudan ihraç edilen ve 64 gündür açlık grevi yapan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın sesini duyurmak için Meclis'te basın açıklaması yaparak, hükümete çağrıda bulundular.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’in de aralarında bulunduğu CHP’li milletvekilleri, KHK ile görevlerinden ihraç edilen ve 64 gündür açlık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın görevlerine iadesi için Meclis’te basın açıklaması yaparak, hükümete çağrıda bulundular.

HÜKÜMETE ÇAĞRI

CHP’li Utku Çakırözer açlık grevindeki akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'yı Yüksel Caddesi'nde ziyaret etti. Çakırözer, Gülmen ve Özakça’nın görevlerine iade edilmeleri için hükümete çağrı yaparak, "Sağlık durumları her geçen gün kötüleşen Gülmen ve Özakça için hükümet acil devreye girmeli. Bu gençler hayatlarını, sağlıklarını kaybetmeden görevlerine iade edilmeli” dedi.

Çakırözer'in de aralarında olduğu 15 CHP'li milletvekili dün Mecli'te bir de basın toplantısı düzenleyerek Gülmen ve Özakça’nın göreve geri dönmeleri için Başbakan Binali Yıldırım’a çağrıda bulundu.

Çakırözer ve Sezgin Tanrıkulu'nun da aralarında olduğu 35 CHP'li vekil taleplerini  yazılı olarak da Başbakanlığa iletti. Çakırözer, “KHK ile görevlerinden ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça işlerine geri dönebilmek için aylarca protestoda bulunduktan sonra şimdi de 64gündür açlık grevindeler. Gülmen ve Özakça’nın sağlık durumları her geçen gün kötüleşmekte. Gülmen ile Özakça canlarını kaybetmek dahil telafisi mümkün olmayacak sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabilir. Bir an önce hükümetin onların haklı taleplerine kulak verip  sevdikleri mesleklerine iadelerinin acilen değerlendirilmesini istiyoruz” dedi.

İtiraz Komisyonu Derhal  Kurulmalı
Çakırözer, KHK ile atılan kamu görevlilerinin  itirazları için kurulması öngörülen Komisyonun da bir an önce kurulması için hükümete çağrıda bulundu.
Çakırözer, “Türkiye’nin birçok yerinde KHK’lar ile çok sayıda akademisyen, doktor,  öğretmen ve çeşitli mesleklerden kamu görevlileri ihraç edildi, işsiz kaldı. Gülmen ve Özakça’nın durumunda olan yüzlerce binlerce mağdur var. Onların mağduriyetlerine kulak verilmesini, mağduriyetlerin sona erdirilmesini istiyoruz” dedi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar