21 Haziran 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

BELEDİYEYİ BATAĞA SOKUYOR

MHP İl Başkanı Kadir Bıyık: Hamamyolu projesinde meclis üyelerimiz 5 milyon 270 bin lira daha kredi istenmesine ret verdi. Çünkü belediye başkanının zoraki dayatmalarla belediyeyi borç batağına soktuğunu gördük. Araştırdık, 10 milyon liralık projenin peyzajı 5 milyon lira olamaz

Murat Atikel - Odunpazarı Belediyesi’nin birçok açıdan tepki gören Hamamyolu projesi gündemden düşmüyor. Son olarak Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un proje dahilinde Sebahattin Günday Parkı ıslahı için de 5 milyon 270 bin lira ek kredi alınması talebi mecliste gündeme gelmiş, AK Partili ve MHP’li meclis üyeleri ret oyu vermişti. Ek kredi talebi CHP’lilerin oylarıyla kabul edilmişti. Bu konunun ve MHP’li meclis üyelerinin neden ret oyu verdiği konusunda MHP İl Başkanı Kadir Bıyık’ın görüşlerini sorduk. Kadir Bıyık, 2Eylül’e yaptığı açıklamada, “Odunpazarı Belediyesi’nin  Hamamyolu Caddesi ve Sebahattin Günday Parkı ıslahı işi ile ilgili proje gündeme ilk geldiğinde, partimizin kendi iç değerlendirmelerinden sonra, bu projenin güzel ve vatandaşa hizmet sağlayacağından dolayı diğer meclis üyeleri ile birlikte, Odunpazarı Belediyesi Meclisi’ndeki öneriye meclis üyelerimizle destek vermiştik. 2016 yılının eylül ayında oylanan bu projeyle ilgili istenilen belediyenin 10 milyon liralık kredi talebine, şehrimizin menfaati, vatandaşımızın rahatı ve sosyal hayatındaki rahatlıklar göz önüne alınarak MHP il ve ilçe yöneticileri ve meclis üyelerimizin ortak kararı ile mecliste onaylanması için geçerli oy kullandıkç Aradan geçen 8-9 aylık süre zarfından sonra Belediye Başkanı Kazım Kurt  tekrar an İller Bankası A.Ş.’den 5 milyon 270 bin lira kredi kullanımı için yetki istemiştir” dedi.

“10 MİLYONA YAPILACAĞI TAAHHÜT EDİLMİŞTİ”
Kadir Bıyık, “Bu proje Odunpazarı Belediye Meclisi’ne ilk geldiğinde ve oylamaya geçilmeden önce tutanaklarda belirtildiği üzere bu işin 10 milyon liraya tamamlanacağı taahhüt edilerek kredi kullanım yetkisi istenmişti. Biz de halkımızın, şehrimizin, rahatı, sosyal yaşantısı için bu projeye onay verdik” dedi.

“BORÇ BATAĞINA SOKTUĞUNU GÖRDÜK”
Kadir Bıyık, “Tekrar kredi için yetki istendiğinde ret oyu vermemizin sebebi şudur. Yapılan istişareler sonucunda bu büyük projenin maliyeti 10 milyon lira iken, daha sonra zoraki dayatma ile belediye başkanının ek masraflar ve ödenekler çıkartarak, belediyeyi borç batağına soktuğunu gördük” dedi.

“ARAŞTIRDIK, PEYZAJI BU KADAR PARA OLAMAZ”
Projenin ilk başta 10 milyon liraya tamamlanacağı söylenirken, nasıl olup da peyzaj yapılacağının en baştan hesaplanamadığına anlam veremediklerini dile getiren Kadir Bıyık, “Yapılan araştırmalar neticesinde peyzaj ve çevre düzenlenmesi için bu kadar büyük paraların olmayacağı kanaatine vardık. Belediyenin daha fazla borçlandırılmaması için, 6 Haziran 2017’de gelen İller Bankasında kredi alınması önerisine Eskişehir halkının ve  Odunpazarı Belediyesi’ni  daha fazla borç  batağına sokulmaması adına ret oyu kullandık. Bu proje 10 milyon lira tutarken çevre düzenlenmesi ve peyzaj nasıl olur da bu kadar tutar? Milliyetçi Hareket Partisi olarak her daim vatandaşımızın yanında olduğumuzu ret oyu vererek bir kez daha göstermiş olduğumuz kanaatindeyiz. Ama maalesef CHP’nin meclis üyelerinin vermiş olduğu 19 kabul oyuna karşılık 14 ret oyu ile talep kabul edilmiştir. Bu projenin her daim takipçisiyiz. Milletimizin menfaatlerini korumayı kendimize her daim görev bildik” diye konuştu.

2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar