20 Temmuz 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

PROF. DR. GÜNAY SİVRİHİSAR’DA

Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, EİYAP (Eskişehir İlçeleri Yenilikçi Atılım Platformu) kapsamında ilçe gezilerine Sivrihisar ile devam etti. Tüm gününü Sivrihisar’da geçiren Günay, öncelik ilçe kaymakamlığını ziyaret etti. Kaymakamla görüşen Günay, ilçenin mevcut durumu hakkında bilgi aldı.

TEZGAH BAŞINA GEÇTİ

Kaymakamlık ziyareti sonrası Belediye’ye bir ziyarette bulunan Günay, Sivrihisarlı kadınların atölye çalışmalarını inceledi. Bu sırada cam işleme tezgahına geçen Vekil Günay, kadınlar ile birlikte cam işledi, sonrasında seramik boyama işlerini inceledi.

YUVARLAK MASA TOPLANTISI YAPTI

EİYAP kapsamında her ilçede gerçekleştirdiği yuvarlak masa toplantısını düzenleyen Günay, ilçenin tüm paydaşları ile bir araya geldi. Toplantıda, İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, ilçe kurum müdürleri ve stk temsilcileri ile ilçenin mevcut durumu ve potansiyeli değerlendirildi. Eksiklikler, destek istenen konular masaya yatırıldı. Toplantıda Sivrihisar’ın büyük bir potansiyele sahip olduğunu dile getiren Prof. Dr. Günay, ‘’Sivrihisar ilçemiz hem tarihi hem kültürel açıdan çok büyük potansiyele sahip. Bu potansiyelin bir ölçüde açığa çıktığını görüyoruz. Tam anlamıyla ortaya çıkardığımızda Sivrihisar şüphesiz bir marka ilçemiz olacaktır. Bu süreçte ilçenin paydaşları olarak herkes üstüne düşeni yapmalı, destek vermeli.’’ Dedi.

PAZARA GİTTİ KAHVEHANEYE GİRDİ

Yuvarlak masa toplantısının ardından ilçe pazarını ziyaret eden Günay, pazar esnafıyla görüştü, talep ve önerilerini dinledi. Pazar yolu üzerinde bir kahvehaneyi de ziyaret eden Günay, vatandaşlar ile sohbet etti, ilçenin durumunu ve düşüncelerini bir de onlardan dinledi.

ATÖLYE MEZUNU KADINLARIN DÜKKANLARINI ZİYARET ETTİ

Alemşah Kümbeti’ni de ziyaret eden Günay, burada Sivrihisar Belediyesi’nin başlatmış olduğu kurslardan mezun olarak dükkan açan kadınların dükkanlarını ziyaret etti. Kadınlara hayırlı işler dileyen Günay, ayrıca dükkanlardan alışveriş yapmayı da ihmal etmedi.

YEMEĞİ KADIN GİRİŞİMCİLERİN İŞLETMESİNDE YEDİ

Prof. Dr. Günay, geziler sonrası yemeğini kadın girişimcilerin işletmeciliğini yaptığı Çeşmi Cihan lokantasında yedi. Yöresel yemeklerin servis edildiği lokantanın işletmecileri ile uzun uzun sohbet eden Günay, ‘’Bu işletme kadınlarımızın isteyince her şeyi başarabileceklerinin en güzel örneklerinden. Belediyemizin imkanları ile kurslardan mezun olan kadınlarımızın dükkanlarını gezdik. Şimdi de kosgeb desteği ile işletmesini açmış kadın girişimcilerimizin işletmesinde yemeğimizi yiyoruz. Bu benim için çok büyük mutluluk. Kadınlarımız ve gençlerimiz toplumda öncelikli kesimler olmalı. Kadınlarımız kendilerine güvensinler, bu tarz işletmelerin sayısı artsın, Türkiye ekonomisi büyüsün.’’ Dedi.


GÜNÜ SİVRİHİSAR’DA BİTİRDİ

Programına muhtarla toplantı ile devam eden Prof. Dr. Günay, muhtarlarla yerel sorunları değerlendirdi. Daha sonra AK Parti İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden Günay, ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi aldı, yapılması planlanan çalışmaları değerlendirdi. Ardından Metin Yurdanur Açıkhava Heykel Müzesi’ni, Ermeni Kilisesi’ni ve Ulu Cami’yi ziyaret eden Günay, son olarak restore edilen Sivrihisar Evleri’ni gezdi. Bu evler içerisinde yer alan Zaimağa Konağı’nın ayrı bir önemi vardı. Tarihe şahitlik eden konakta, Kurtuluş Savaşı sırasında Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’nün katıldığı önemli toplantılar yapılmış, savaşın seyrini değiştiren önemli kararlar burada alınmıştı. Ayrıca bu konakta 1922’de bakanlar kurulu toplantısı gerçekleşti.


 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar