23 Mayıs 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Milletvekilinden Eskişehirli çocuklara kitap kampanyası

CHP Eskişehir milletvekili Utku Çakırözer Eskişehirli çocukların daha çok kitap okuyabilmelerini sağlamak amacıyla mahalle kütüphaneleri için kitap toplama kampanyası başlattı. Çakırözer, ilk topladığı kitapları Çukurhisarlı çocuklar için Çukurhisar Çoçuk Sanat ve Kültür Merkezi kütüphanesine bağışladı.

CHP Eskişehir milletvekili Utku Çakırözer Eskişehirli çocukların daha çok kitap okuyabilmeleri için Çukurhisar Çoçuk Sanat ve Kültür Merkezi’ne kitap bağışında bulundu. Merkezin kütüphanesinde çocuklarla bir araya gelen Çakırözer, “Geleceğimizin, eğitimin, bilimin, sanatın temeli kitaba, kitap okumaya dayanır. Kitapların olmadığı bir dünya düşünülemez. Geleceğimiz, yarınlarımız kitaplarda, okumakta. Hepimizin dileği yavrularımızın daha çok okuyup, geleceğe umutla bakmaları” dedi.

KİTAP TOPLAMA KAMPANYASI BAŞLATTI
Eskişehirli çocukların kitap ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve onların daha çok kitap okumalarını sağlamak amacıyla çeşitli yayın evleriyle görüşerek kitap toplama kampanyası başlatan Çakırözer, eline ulaşan ilk kitapları dağıtmaya başladı. Çakırözer, ilk gelen kitapları Çukurhisarlı çocuklar için Çukurhisar Çoçuk Sanat ve Kültür Merkezi kütüphanesine bağışladı.
Çukurhisar Çoçuk Sanat ve Kültür Merkezi’ni ziyaret ederek, çocuklarla bir araya gelen Çakırözer, hem onlarla sohbet etti, hem de gelecek planlarını dinledi.

KİTAPLARIN OLMADIĞI BİR DÜNYA DÜŞÜNÜLEMEZ
Çoçuklara kitap okumanın öneminden bahseden Çakırözer, “Burada sizlerle bir araya gelmek beni çok mutlu etti. Hepiniz pırıl pırıl, geleceğe umutla bakan gençlersiniz. Sizler bizim geleceğimiz, yarınlarımızsınız. Kitap okumak ufkumuzu, hayal dünyamızı genişletir.  Kitapların olmadığı bir dünya düşünülemez. Eğitimin, bilimin, sanatın temeli kitaba dayanır. Onun için sizlerin okuması, öğrenmesi, araştırması bizler için çok kıymetli, çok anlamlı” dedi.

ATÖLYELERİ GEZDİ
Çukurhisar Çoçuk Sanat ve Kültür Merkezi’nde bulunan öğretmenlerle de sohbet eden Çakırözer, merkeze ilişkin bilgi aldı, oyun ve ders atölyelerini gezdi. Ziyareti sırasında merkeze duyduğu hayranlığı dile getiren Çakırözer, “ Kütüphanesiyle, oyun atölyeleriyle, kurslarıyla… burası gerçekten hayran kalınası bir merkez olmuş. Çukurhisarlı yavrularımız çok şanslı. Ben böylesine güzel bir merkezi çocuklarımıza kazandıran Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a ve merkez tüm personele şükranlarımı sunuyorum. Arzumuz bu tür merkezlerin çoğalarak, tüm Türkiye’ye örnek olması” dedi. 

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar