16 Aralık 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Öztekin Avukatın Konuşma Yapmasına İZİN VERMEDİ - video

Hukuk adamlarının toplantıda sergilediği hareket kamuyonda tepki çekeceğe benziyor. Hukuk uygulamasında en önemli dinamiklerden olan Avukatların temsil makamının bu şekilde gündeme gelmesi haberin duyulmasından sonra sosyal medya ve haber sitelerinde yorumlarda eleştirildi.

Baro başkanı Rıza Öztekin elini sıkmak istemeyen avukatın konuşma yapmasına da izin vermedi? Neredeyse her türlü konuda açıklama yaparak hukuk üstünlüğü vurgusu yapan başkanın bu tavrı uzun süre tartışılacak gibi görünüyor..

BARO TÖRENİNDE OLAY ÇIKTI  

Eskişehir Barosu’nun stajyer avukatların ruhsat töreninde, Baro Başkanı Rıza Öztekin ile Öztekin’in elini sıkmayı reddeden avukat Pınar Çelik Arpacı arasında tüm avukatlar önünde sert bir tartışma yaşandı. Öztekin, Arpacı’nın konuşma yapmasına izin vermedi

Can Hacıoğlu - Eskişehir Barosu’nun stajyer avukatların ruhsat töreninde, bir avukata ruhsatını vermek için sahneye çıkan avukat Pınar Çelik Arpacı, elini uzatan Baro Başkanı Rıza Öztekin’in elini sıkmadı. Fotoğraf çekildikten sonra Arpacı bir konuşma yapmak isterken, Öztekin buna izin vermeyeceğini söyledi, “Elimi sıkmayan bir kişi konuşma yapamaz” dedi. Törene katılan tüm avukatlar önünde tartışma sert bir şekilde devam etti, Öztekin, “Gereğini yapın” diyerek Arpacı’nın sahneden indirilmesini istedi. Tartışma, kameralara da yansıdı. Eskişehir Barosu İnsan Hakları Komisyonu Başkanı da olan Arpacı’nın daha önce yapmak istediği bir açıklamaya Baro yönetiminin izin vermemesi sonrasında komisyonun bazı üyelerinin komisyondan çıkarıldığı, Arpacı ve Öztekin’in bu nedenle aralarının açıldığı ve Arpacı’nın konuyla ilgili dava açtığı da ifade ediliyor.

VİDEO LİNKİ

2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar