16 Aralık 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bozbal:"Esnaf nefes almak istiyor."

Bozbal:"Esnaf nefes almak istiyor."
  • 13 Kasım 2017 Pazartesi
  • 2408 kez okundu

Büyük Birlik Partisi (BBP) Odunpazarı İlçe Başkanı Şaban Bozbal, küresel piyasalarda yaşanan sıkıntlar, dolar, altın gibi yatırım ürünlerinin sürekli artması, petrolün özelikle ülkemizde fahiş fiyatta artmasının iç piyasayı ciddi anlamda etkilediğini ve özellikle esnafın nefes alamamasına neden olduğunu söyledi.

Yaptığı açıklamada Eskişehir’de önemli bir ticari durgunluk olduğunu, geçen yıldan daha durgun günler geçirildiğini kaydeden Bozbal, “Eskişehir esnafı zor durumda, alışveriş neredeyse yok gibi. Çarşıda alışverişten çok dolaşan kalabalık var. Eskişehir’de ticarette son derece bir durgunluk yaşanıyor” dedi.

Esnafın satış yapamadığı için kirasını, çalışanlarının parasını, vergisini, elektriğini ödemekte zorlandığını kaydeden Bozbal, “Esnafın kimi zaman öğlene kadar siftah yapamadığı günler oluyor. Esnaflarımız aylardır günlük masraflarını dahi çıkaramadan dükkân kapatıyor. Böyle giderse yakında çok sayıda işyeri kapanacak. Esnafla ilgilenip, sorunlarını dile getirmeli,çözüm yolu aramalıyız. Önümüzdeki günlerde piyasanın daha da durgunlaşmasından korkuyoruz. Geçmiş yıllarımızı arıyoruz” diye konuştu.

Esnafın sorunlarının çözülmesinin tüm sektörlere ciddi yansımalar yapacağını ifade eden Bozbal, “Artık hiçbir dükkanın kapısına kilit vurulmasını istemiyoruz. Umudunu her dönem ayakta tutmayı bilen, sorumluluğunu yerine getiren esnafımız artık geleceğe daha umutlu bakmayı istiyor. Bunun için hükümetin kısa zamanda uygulamaya girecek yeni tedbirler almasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Bozbal:"Esnaf çaresiz kaldı. Yaraya merhem olsun diye devreye sokulan faizsiz kredi için esnaf, soluğu bankada aldı. Ancak bu sevinç kısa sürdü. Çünkü çoğu kişiye ‘mali uygunluk yok’, ‘limitiniz yetersiz’, ‘vergi ve sgk prim borcun var’ gibi söylemlerle sıfır faizli kredi verilmedi” dedi.

Açıklamasının sonunda esnafın kredi istemediğini, esnafa verilecek krediler yerine memura, işçiye, emekliye zam yapılmasını isteyen Bozbal, “İnsanımızın alım gücü artarsa  esnaflarında işleri düzelir. Yöneticilerin sorunlara duyarsız kalmamaları,esnafa nefes alacak çözümler üretilmesi beklenti ve arzumuzdur” şeklinde konuştu.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar