23 Ocak 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

HISIM AKRABA DEMOKRASİSİ

CHP’de yeni oluşturulan İl Delege listesindeki isimlerin, birbirleriyle hısım ve ya akraba olduğu görüldü. Kazım Kurt ve Sinan Özkar’ın oluşturduğu listede 20 kişi karı-koca, 15 kişi ise ana-oğul...

Can HACIOĞLU – Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in İl Başkanı Sinan Özkar’ın yeniden il başkanlığına sıcak bakmaması üzerine, CHP’de grupların il başkanlığına ortak adayı olarak bakılan Aydın Ünlüce’nin il kongre delegesi yapılmaması ile başlayan süreçte, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile CHP il başkanı Sinan Özkar’ın çalışması ile oluşturulan il delegeleri listesinde herkes birbirine ‘hısım’ olduğu görüldü.

CHP’nin Odunpazarı İlçesinde etkili isimleri olarak görülenler, CHP’nin etkili Odunpazarı Belediyesi meclis üyeleri bile listeye yazılmazken, listeye belediye meclis üyelerinden merkez sağdan transfer edilen Bekir Sıtkı Saraç ile Gülvezir Özdamar, Hüdai Doğru ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Engin Çakmak’ın Odunpazarı Belediye Meclis üyesi babası Mahmut Çakmak’ın yazılması en başta listeye giremeyen meclis üyelerinin tepkisini çekti. Yine, merkez sağdan transfer edilen Gülvezir’in oğlu özgür Özdamar da il kongre delegesi oldu.

KAYINVALİDE DE İL DELEGESİ
CHP’nin Odunpazarı İlçe Kongresinde oluşturulan İl kongresinde oy kullanacak delegelerin listesine bakıldığında liste de isimi bulunanların 70’inin doğrudan belediyede çalıştığı, 100’e yakın kişinin de bir yakınının belediyede çalıştığı görüldü. İl kongre delegesi seçilen 20 kişinin karı-koca oldukları, 15 kişinin de anne-oğul olduğu görüldü. Belediye meclis üyelerinin delege yapılmadığı kongrede, Odunpazarı Belediyesinin çaycısı Cumhur Cengiz Temel ile özel kalemde görevli Arzu Sezer’ de İl kongre delegesi oldu. Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru ile Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yanından bir an olsun ayrılmayan Ali Kalkan’ın da tüm sülalesi ile il kongre delegesi oldukları görüldü.  Ayrıca, il başkanı Sinan Özkar’ın kayınvalidesi Huriye Yurtaydın ve kayınbiraderi Hüseyin Yurtaydın yakınları ile birlikte il delegesi olarak listede yerini aldı. Özel Kalem Müdürü Şenol Durur’un çok sayıda yakını da listede kendine yer buldu.

 

2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar