22 Şubat 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Nabi Avcı, 24 Haziran seçim sürecini NTV’de değerlendirdi

Nabi Avcı, 24 Haziran seçim sürecini NTV’de değerlendirdi
  • 21 Haziran 2018 Perşembe
  • 514 kez okundu

AK Parti Milletvekili Nabi Avcı, Eskişehir'de NTV ekibinden Özgür Akbaş'ın sorularını yanıtladı.

Tamamlanma aşamasına gelen Eskişehir Şehir Hastanesi’nden NTV’de canlı yayına katılan ve önemli açıklamalarda bulunan Nabi Avcı, Şehir Hastanesi’nin açılması için tek sorunun ulaşımla ilgili olduğunu belirterek, “Büyükşehir’in tamamlaması gerekiyor. Tramvay konusunda da Büyükşehir’i uyarıyorum. Temeli attılar, ama seçim yatırımı olarak kalmasın, hemen bitsin” dedi. Avcı, seçimlerle ilgili, “İnşallah Türkiye tercihini istikrarın devamından yana kullanacak” dedi

AK Parti Eskişehir Milletvekili ve adayı Nabi Avcı, NTV’de canlı yayın konuğu olarak gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Nabi Avcı, programın canlı yayınının yapıldığı Eskişehir Şehir Hastanesi ile ilgili, “Bu dev yatırım Eskişehir’in tek dev yatırımı da değil. Ulaşım, eğitim gibi başka alanlarda da büyük yatırımlarımız var. Eskişehir Şehir Hastanesi tüm bölgeye hizmet verecek bir sağlık külliyesi. Burası 1081 yataklı bir hastane olarak açılacak inşallah birkaç ay içinde. 37 ameliyathanesi, 160 yoğun bakım yatağı, 608 açık, 1600 de kapalı otoparkı var. Odalarımızın büyük çoğunluğu tek kişilik. 593 odadan 402’si tek kişilik. Çift kişilik odalar da hasta mahremiyetini zedelemeyecek şekilde. Kreş hizmetleri var. Bu kompleksin bir özelliği de var. Kendi enerjisini de üreten çevreci bir yapıdır. 8 şiddetindeki bir depreme de dayanıklı bir şekilde yapılmıştır. Kanserle hem teşhis hem de tedavi bakımından sadece bölgeye değil, Avrupa’ya da hizmet verebilecek. Biliyorsunuz, son dönemde Avrupa’da sağlık hizmetleri çok pahalandı. Yanık tedavi merkezi var, bölgemizde de bir ihtiyaç olan. Nükleer tıp merkezi var. Onkoloji Tanı Tedavi Merkezi, anjiyo üniteleri, robotik ilaç hazırlama, böbrek taşı kırma, uyku laboratuarı gibi bölümleri var. Aynı zaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi olacak. Hastanenin iç donanımı ve kendi aslında bitmiş durumda. Ancak yol problemimiz var. Biliyorsunuz, yollar Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda henüz yapılmadı. Ankara yolundan bir ulaşım problemi var. İstimlak edilmesi gereken yerler var. Bunlar Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda ve maalesef henüz çözülemedi. Tramvay da gelecek ama o işi çözmez, arkada kalıyor. Buraya ziyaretçi getirir. Acil durumlarda hasta naklini sağlayacak yollara ihtiyacımız var. Tramvay da olmalı. Şimdi temeli atıldı, ama seçim yatırımı gibi temel atılıp kalabilir, Büyükşehir’i de uyarıyorum, hemen bitirilmesi gerekli” dedi.

DEVAM ŞIKKI ÖNDE
Nabi Avcı, seçim çalışmaları ve tahminler konusunda da, “Saha körlüğü denen bir şey de var. Tüm siyasetçiler için söylüyorum. Siz sahada toplandığınızda zaten sizi destekleyen insanlar en fazla etrafınızda toplanır. Miting yaparsınız. Yüzde 90’ı zaten size destek verecek insanlardan oluşur. Muhalefette buna dayanarak 5 milletvekili çıkarırız diyenler bile var. Bunlar yanıltıcıdır. Herkesin sempatizanları vardır ve onlar kendi adaylarını bir şekilde, tabiri mazur görün, dolduruşa da getirebilirler. Soğukkanlı bir gözlemle bakınca, devam şıkkının önde olduğunu görüyoruz. Türkiye’nin bu istikrarı sürdürmesi çok önemli. İnşallah Türkiye, tercihini istikrarın devamından yana kullanacak gibi görünüyor” dedi. 

CHP’NİN SEÇMENİ HDP’YE YÖNLENDİRDİĞİNE İNANMAK İSTEMEDİM AMA…
“Cumhurbaşkanı farklı bir isim olursa, ama meclis değişirse Türkiye’yi ne gibi sonuçlar bekler” sorusuna Nabi Avcı, “ Bu tabii farazi bir soru. Recep Tayyip Erdoğan’ı yüzde 50’nin üzerinde bir oyla yeniden cumhurbaşkanı seçen bir millet herhalde mecliste de farklı davranmaz. Son zamanlarda duyduğum, CHP’nin seçmeninin bir bölümünü mecliste grup kursun diye HDP’ye yönlendirdiği konuşuluyor. İlk başta buna inanmak istemedim. Ama sonra bazı milletvekillerini başka bir partiye ödünç verdiklerini hatırladım. Eğer öyle yapıyorlarsa, bunu da yapabilirler mi diye düşünülüyor. Elbette çok şık bir şey değil. Buna rağmen bile meclisteki tablonun Cumhurbaşkanı ile uyumlu bir tablo olacağına inanıyorum” dedi. Nabi Avcı, “Tayyip beyi tanıyanlar bilirler. Ben yerimi koruyayım diye bir dönemi feda etmez. Cumhurbaşkanının elini kolunu bağlayacak bir muhafelet cephesi mecliste oluşursa ve cumhurbaşkanının icraatlarını engellerse, Türkiye kilitlenirse, cumhurbaşkanı ‘Ben böyle de olsa devam edeyim’ demez. Farzı mahal olarak söylüyorum bunu. Yüzde 50’den fazla oyla cumhurbaşkanını seçen bir milletin mecliste de onu yalnız bırakmayacağına inanıyorum” dedi. 

ESKİ SİSTEM AK PARTİ İÇİN DÜĞÜN, BAYRAMDI ASLINDA
Avcı ayrıca, “Parti çıkarları açısından, AK Parti’nin hangi sistemde daha rahat seçimi kazanacağı açısından bakarsanız. Eski sistem bizim için düğün bayramdı. Şimdi yüzde 50’leri konuşuyoruz. Halbuki biz yüzde 34 ile meclisin yüzde 65’ini kontrol edebilen bir sistemden geliyoruz. Özellikle AK Parti için eski sistem dikensiz gül bahçesi gibiydi. Yüzde 49 ile yıllarca iktidarı sürdürebilecek iken, neden yüzde 50 şartını getiriyor. Çünkü bu şartlarda etkin kararlar alınamadığını düşünerek bunu hayata geçiriyor. Birinci kaygımız sadece seçim kazanmak olsaydı, eski sistem bizim için düğün bayramdı” diye konuştu. 

HUZUR SÖZLE OLMAZ, PROJEYLE OLUR
Avcı ayrıca seçimle ilgili, “Projeler yarışmıyor. Şu anda bir projenin ortasında oturuyoruz. Kağıt üzerinde de değil şu an ortasındayız. Bir tarafta projeler var. Somut gerçekleşmiş örnekleri var. Diğer tarafta ise somut olmayan, proje olmayan şeyler var. Kimse ‘huzur istemiyorum’ diyebilir mi. Milleti doğruluğuna inandırırsanız, size artı yazacak olan söylemler üzerinden yürür. Muharrem İnce ‘Huzur istiyoruz’ deyince ne diyelim. Öyle ‘huzur’ demekle olmuyor. Örneğin böyle bir hastanede hastanızı güven içinde teslim edebiliyorsanız, huzur budur. Burada bir yolum, okulum, hastanem, parkım var derseniz huzur olur. Gece rahat uyursanız huzur olur” dedi.

ŞİMDİ DİĞER ŞEHİRLER MİLLET BAHÇESİ YAPMAK İÇİN YARIŞACAK
Nabi Avcı ayrıca, “Millet Bahçesi için de, Millet Kıraathanesi için de Eskişehir ilklerin şehri. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eskişehir’i ziyaret ettiğinde, Odunpazarı’nda zaten bizim bir Tiryakizade Kıraathanemiz var. Ziyaretinde orayı da gezdi. “Kıraat” zaten okuma demek. Eskiden kıraathanelerde çay, kahve içilirken gazeteler okunurdu. Türk Dünyası Kültür Başkentliği’nde Tiryakizade Süleyman Ağa Camii restore edildi. Altında da bir kıraathane açıldı. Tiryakizade Kıraathanesi, çok sayıda kitap, dergi olan gerçek bir kıraathane. İlkokuldan, üniversiteye kadar herkesin kendine göre bir şeyler bulabileceği bir yer. Yeni icat bir şey değil. Yok keklere takıldılar, kelime oyunu filan, yakışık alan şeyler değil. Millet Bahçesi de bir ilktir Eskişehir’de. Eski statlar kent içinde kalıyordu, TOKİ eski stat yerlerini yapılaşmaya açıyordu. Biz Eskişehir’de bunu böyle yapmayacağız dedik. Millet Bahçesi yapacağımızı 2013 yılında ilan etmiştik. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nın  Central Park gibi bir parka dönüşeceğini söyleyince yeniden gündeme geldi. AK Partili belediyelerin olduğu şehirlerimiz şimdi millet bahçeleri yapmak için yarışa girecekler. Eskişehir’de de şimdi yıkıma başlanacak. Millet Bahçesi’nin üzerinde hiçbir betonlaşma olmayacak, altına da yer altı otoparkı yapacağız. Çünkü Eskişehir’de ciddi bir park yeri sorunu da var. Üstü tamamen yeşil alan e Millet Bahçesi olacak” dedi.

NABİ AVCI’NIN KATILDIĞI NTV’deki CANLI YAYININ TAMAMINI BU LİNKTEN İZLEYEBİLİRİNİZ...

2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar