22 Şubat 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

CHP’nin Oyu Düştü Sonuçlar Yüzlere Yansıdı

CHP’nin Oyu Düştü Sonuçlar Yüzlere Yansıdı
  • 25 Haziran 2018 Pazartesi
  • 597 kez okundu

Eskişehirde seçim sonuçlarına göre Hem Cumhurbaşkanlığında hem de milletvekilliği sonuçlarında Ak Partinin gerisinde kalan Cumhuriyet Halk Partisinde adeta şok etkisi yarattı. Sosyal medya üzerinde paylaşılan bir fotoğrafta seçim sonuçlarını izleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un ifadeleri aslında yaşananları özetler nitelikteydi.

Mevcutta 3 milletvekili olan CHP'nin şuanki sonuçlara göre vekil sayısı 1 eksilerek 2 oldu.  Daha önceki dönem seçim sonuçları grafiklerinde farklı olan Eskişehir'in rengi bu kez her iki oylamaya göre Türkiye geneli renklerine boyanmış oldu.
Seçim sonuçlarının ilk açıklanmasında sonra ise bazı Cumhur ittifakının zaferini kutlama için araçlarıyla sokaklara çıkanlardan rahatsız olan CHP'liler yol kapatmak istediler. Adliye önünde toplanan kalabalık tepki göstererek yolu trafiğe kapatmak isteyince polis devreye girdi.

Bu gelişmelerden sonra bölgeye gelen Yılmaz Büyükerşen, Utku Çakırözer ve Kazım Kurt olayların büyümesini engelledi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar