17 Şubat 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

BÜYÜKŞEHİR’İ ESKİŞEHİR KAZANMALI

Nabi Avcı: Yerel seçimi sadece AK Parti’nin Büyükşehir’i kazanması değil, Eskişehir’in belediyeyi kazanması olarak görüyorum. Bariz şekilde şikayet var. Bunları duymuyorsan, geçmiş olsun

2Eylül’ü ziyaret eden AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, 2Eylül İmtiyaz Sahibi Hanifi Şimşek ve 2Eylül çalışanları ile bir araya geldi. Avcı, 24 Haziran seçimi ve Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerle ilgili de çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

PSİKOLOJİK BARİYERİ YIKTIK
Avcı, “24 Haziran’da AK Parti il binası önünde Yunus Emre Caddesi önünde yaptığımız program, seçimin kutlaması olmakla birlikte, aynı zamanda Mart 2019 yerel seçiminin de bir işaret fişeği ve ilk mitingiydi aslında. Mart 2019’un Eskişehir’de, yerel yönetimlerde, Büyükşehir, Odunpazarı ve Tepebaşı’nda sonuçların çok farklı olacağına inanıyorum. Bir kere, Odunpazarı ve Tepebaşı’nda psikolojik bir bariyeri yıktık” dedi.

HEYECAN, COŞKU VE AKIL VAR…
Avcı, “Tepebaşı Danışma Kurulu toplantısını yaptık dün ilçe başkanımızla. Orada da gördüm ki. Heyecan ve coşku var. Aynı zamanda akıl da var. Nerede ne yaptık, ne yapmadık, nerede oy kaybımız var, nerede oy arttırmışız, bunları mahalle mahalle biliyoruz. Bunlara göre şimdiden çalışmalar başladı. Odunpazarı ve diğer ilçelerde de aynı şekilde. Referanduma göre neredeyiz, Cumhurbaşkanlığı ile milletvekili seçiminde aldığımız oylar arasında ne farklar var ve neye dayanıyor. Hangi faktörler nedeniyle farklı, bunların hepsi analiz ediliyor” diye konuştu.

MESELE SADECE AK PARTİ’NİN KAZANMASI DEĞİL
Avcı ayrıca, “Yerel seçimi sadece AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ni kazanması olarak görmüyorum. Eskişehir’in belediyeyi kazanması gerekli. Eskişehir Büyükşehir, Odunpazarı ve Tepebaşı’nda belediye hizmetleri alınamıyor. Vatandaşlarımız çok şikayetçi” dedi.

CHP’Lİ ARKADAŞLARIMIZI EN ÇOK YANILTAN ŞEY
Avcı, ayrıca, “CHP’li arkadaşlarımızı en çok yanıltan şey de şu. Eskişehir üzerinde bir atmosfer oluşturuldu. Özellikle Eskişehir dışından gelen, günübirlik turistler tarafından ve ulusal medya tarafından da köpürtülüyor. Bir süre sonra da bunlara inanılıyor. Eskişehir şöyle güzel, böyle güzel… Eskişehir’in gayet tabi güzel tarafları var. Ama Eskişehir Köprübaşı’ndan, sadece şehir merkezinden ibaret değil. Turlarla ilgili yönlendirme operasyonları da yapıldığını biliyoruz. Eskişehir’e gelenlerin nerelere gidecekleri empoze ediliyor. Sabah kahvaltı, öğlen çibörek, balmumu heykel müzesi, Porsuk,… Böyle bir turist algısı üzerinden, iletişimde de ‘turist bakışı’ denen bir şey vardır. Yüzeysel, anlık ve propagandaya çok açıktır. ‘Eskişehir çağ atladı, Venedik oldu” diyen arkadaşlar, Emek’i, 71 Evler’i, Çamlıca’yı, Çankaya’yı da görseler, oradaki vatandaşlarla da görüştürsek, ne kadar çağdaş bir şehirde yaşadıklarını anlatsınlar” dedi.

 

Resim - 16194_1_l.jpg

BALMUMU HEYKELLERLE ÖVÜNEBİLİRİZ AMA…
Avcı, “Büyükşehir’i, Odunpazarı’nı, Tepebaşı’nı, Eskişehir’i belediyeye kavuşturmak için almamız lazım. Eskişehir’in ihmal edilmiş, mahallelerini, semtlerini en temel insani ihtiyaçlarını giderecek hale getirmemiz lazım. Balmumu Heykel Müzesi ile övünebiliriz ama öbür tarafta, vatandaşlar ‘Biz haftada 3 saat su alabiliyoruz, ne zaman geleceği belli olmuyor” diye ağlıyor. Bu temel ihtiyaçlar üzerinden sandık üzerinden de şantaj yapılır mı? 24 Haziran seçimi öncesinde dolaşırken hep bunları duyduk ve söyledim. 24 Haziran seçiminin Eskişehir’in yerel yönetimlerdeki sorunlarının da konuşulduğu, görüldüğü, tartışıldığı bir seçim olduğunu düşünüyorum. Bizim açımızdan böyle geçti” dedi.

BUNLARI DUYMUYORSAN GEÇMİŞ OLSUN
Avcı ayrıca, “Cumhurbaşkanlığı seçiminde, milletvekili seçiminde bana yolundan, suyundan şikayet eden vatandaş, yerel seçimler gelince bunları gündeme getirmeyecek mi? Eskişehir’de yerelle ilgili olmayan seçimleri bile o hale getirdiler. Bu seçimde hep yerel seçimlerin argümanları üzerinden konuşuldu. Cumhurbaşkanı için oy istemeye gitmişiz, vatandaş bize yolunu şikayet ediyor, Büyükşehir’in yolunu yapmadığını söylüyor. Milletvekili seçimi için oy istemeye gitmişiz, vatandaşlar sularının akmadığını söylüyor. Bu ne demektir. Bariz şekilde merkezdeki belediyelerden şikayet var. Sen bunları duymuyorsan, geçmiş olsun” dedi.

‘Venedik gibi olmuş’ sözü çok tehlikelidir

Nabi Avcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in İtalya Devlet Liyakat Nişanı almasına göndermede bulunarak, “Eskişehir Venedik gibi olmuş sözünü, sonunda İtalyanlara da söylettiler. Halbuki ben bu sözü 7-8 sene önce, 28 Mayıs 2011’de Ertuğrul Günay’dan duydum. O zaman Odunpazarı’nda mitingte çok yağmur yağıyordu, Odunpazarı su içinde kalmıştı. Sonra miting bitti. Ertuğrul Günay, Kültür ve Turizm Bakanıydı, biz beraber aynı arabada beraber gidiyorduk. Sokakların halini görünce dedi ki, “Hep söylüyorlardı, ‘Yılmaz Büyükerşen Eskişehir’i Venedik yaptı’ diye, hakikaten de yapmış, dedi. “Eskişehir’i Venedik yaptık” sözü çok tehlikeli bir sözdür aslında, Venedik de zaten model alınacak bir şehir değildir aslında.

 

Avcı: Sorumlu gazeteciliğinizi kutluyorum

AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, 2Eylül gazetesini sorumlu ve objektif gazetecilik anlayışını seçim döneminde de sürdürmesinden dolayı kutladığını belirterek, Eskişehir’in sorunlarına ve ihtiyaçlarına duyarlı gazeteciliğini de tebrik ettiğini ifade etti, 2Eylül gazetesi çalışanlarına teşekkür ettiğini belirtti.

Şimşek: Önceliğimiz ülkemiz, bayrağımız

2Eylül Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hanifi Şimşek, AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı’nın ziyaretinden mutluluk duyduklarını belirterek, “Bu ülkede kim hangi siyasi düşüncede olursa olsun, önceliğimiz memleketimiz, ülkemiz, bayrağımızdır ve her şeyin üzerindedir. Ülkemizin birliği, beraberliği için herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır. Biz de bu görevi yapmaya çalıştık. İnşallah bundan sonra yerel seçimlerde de kimin projesi iyiyse, kim daha iyiyse o başarılı olur” dedi.

Şehrin belediye sorununu kabul eden herkesle

AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, “İttifak süreci yerel seçimde de yaşanabilir mi, Eskişehir’de de ittifaklar olabilir mi” sorumuza “Biz, şehrin bir belediye sorunu olduğunu kabul eden ve bu sorunun AK Parti ile işbirliği yapılarak çözüleceğine inanan herkesle, her partiyle işbirliği yapabiliriz” yanıtını verdi. “Eskişehir ittifakı olabilir mi” sorumuza da “Olabilir, çok güzel söylediniz. Ama Eskişehir ittifakının da al gülüm, ver gülüm ilişkileri ile kurulmaması gerekiyor. Geçmişte bunun örnekleri yaşandığı için söylüyorum. Sırf seçim kazanmak için birileri ile al gülüm, ver gülüm ilişkileri ile olmaz. Eskişehir ittifakı nasıl olur. Eskişehir’in sorunlarını doğru analiz eden, bunların çözümü üzerinde de anlaşmış insanlar bir araya gelirler ve birlikte Eskişe- hir’in belediyecilik sorununu çözeriz. Kimse yanlış ittifaklara girmesin. Çünkü Eskişehir halkı kimin ne yaptığını, ne yapmadığını, neyi yapacak gücü, heyecanı ve niyeti olduğunu, kimin de gücü, heyecan ve niyeti olmadığını çok iyi biliyor” yanıtını verdi.

 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar