17 Şubat 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

MHP’den ESKİ’ye Zor Kalabak Sorusu

MHP’den Kalabak zammıyla ilgili can alıcı bir açıklama geldi: Diğer bir markanın eve servis suyunun litresi, Alo Kalabak’tan gelen sudan sadece 1 kuruş pahalıya geliyor. Hesap ortada. Şehrin suyunun başına işinin ehli olanlar geçmeli, zam geri alınmalı

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ESKİ’nin Kalabak suyun 12 litrelik damacana fiyatına yaptığı yüzde 27 oranındaki zam ve fiyatının 2,75 liradan 3,5 liraya çıkmasıyla ilgili tepkiler devam ediyor.

Su temel bir insan hakkıdır. Kar maksadıyla satılamaz.

Seçim bitti 12lt. Kalabak suyumuza yine zam geldi. Ekonomik şartları öne sürerek geçen hafta 75 kuruşluk zamla 7 ay içerisinde 2. zammını aldı. Bu zamla beraber sene başından bugüne %40’a ulaşmıştır.

Eski Genel Müdürü Suat Balcı; Bir yıldaki Dolar, Euro ve hammadde artış oranlarını paylaşarak zammın gerekçelerini sıralamış. Lakin verdiği oranlar ortalama %32,5 çıkarken Kalabak suyuna yapılan zam bu yüzdenin de üzerindedir. Yine saydığı gerekçelerden başkası da; “19lt. başka marka suları 8-13,5TL arasında satılmakta, piyasada ki en ucuz suyun litre fiyatlarının 42 kuruştur. Son zam sonrası kalabak suyu 29 kuruş olmuştur.” Kapıya hizmet veren ALO Kalabak suyu piyasa fiyatı 5TL(12lt)’dir. Yani Litre fiyatı 41 kuruştur. Örnek verdiği 3 aracıyla ve ciddi nakliye maliyetleriyle Eskişehir piyasasına su satan bilindik marka 1 kuruş pahalı satıyorken, Şehrimizin Kalabak Suyu neden pahalıdır. Maliyet ve hesap ortadadır. Eskişehir’in suyunun başına İşin ehli, hesabını bilen doğru kişilerle yönetilmesi gerektiğini söyledik ve söylemeye de devam ediyoruz.

Son olarak, Kalabak Suyuna yapılan son zammın kabul edilemez olduğunu bir kez daha vurguluyor, Zammın ivedi olarak geri alınmasını istiyoruz.

İsmail Candemir
MHP Eskişehir İl Başkanı

İŞİN EHLİ, HESABI BİLENLER YÖNETMELİ
Candemir, “Eskişehir’in suyunun işin ehli, hesabını bilen doğru kişilerle yönetilmesi gerektiğini söyledik ve söylemeye de devam ediyoruz. Son olarak, Kalabak Suyuna yapılan son zammın kabul edilemez olduğunu bir kez daha vurguluyor, zammın ivedi olarak geri alınmasını istiyoruz” dedi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar