23 Mayıs 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hükümet yine belediyelerin işini yaptı

Tepebaşı İlçesine bağlı köyden dönüşen mahallelerin yollarında Valilik Yatırım İzleme aracılığı ile hükümet tarafından asfalt çalışması yapıldı. Çalışmaları yerinde takip eden AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz Kaynarca, merkez belediyelere sert eleştirilerde bulundu. Kaynarca, “Defalarca aldığımız talepleri gündeme getirmemize rağmen sonuca ulaşamadığımız köylerdeki ağır şikâyetlere gerek Büyükşehir Belediyesi, gerekse Tepebaşı Belediyesi kayıtsız kalmıştır.  Bu sebeple Yatırım İzleme aracılığı ile köylerimizin çeşitli sorunları belediyelerin görevi olmasına rağmen hemşerilerimizin mağdur edilmemesi amacıyla hükümetimiz tarafından yapılmaktadır. Şehirde belediye olmamasının eksiklerini, gidermeye AK Parti hükümeti olarak devam edilmesi maalesef Tepebaşı ve Büyükşehir Belediyesini iyice tembelleştirmiştir. Örneğin bugün inceleme yaptığımız bölgede birkaç kilometrede Büyükşehir Belediyesi tarafından asfalt yapılmasına söz verilmiş bölge vardı. Maalesef bizim çalıştığımızı görünce onu da yapmayacakları bilgisini aldık. Onu da tamamlamak zorunda kaldık. Milletimizin bunu görmesi ve bu süreci yerel seçimde nihayete erdirmesi gerekiyor. Çalışma ile ilgili desteklerini aldığımız vekillerimize ve ilgili kurumlara Tepebaşılı hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bu kapsamda Cumhuriyet Mahallesinden başlanarak Emirceoğlu, Kavacık, Karaçobanpınarı, Yeniincesu, Gökçekısık, Yusuflar Yeniakçayır ve Bektaşpınar çevresinde toplamda 30 km’ye yakın asfalt çalışması yapıldığı, çalışmaların Tepebaşı bölgesinde birkaç gün içinde tamamlanacağı öğrenildi. 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar