17 Temmuz 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

BİR TEPKİ DE MHP’DEN GELDİ

BİR TEPKİ DE MHP’DEN GELDİ
  • 9 Ağustos 2018 Perşembe
  • 1092 kez okundu

Odunpazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Şenol Durur’un PKK afişi asarken yakalanıp ceza aldığı iddiası Eskişehir gündeminde bomba etkisi yarattı. DP’nin açıklaması sonrasında MHP’den de açıklama geldi. Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Rıza Kahveci, “Odunpazarı Belediyesi’ni Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu parti olan CHP’li bir belediye biliyorduk. Lakin görüyoruz ki, belediyenin içine bilinçli olarak HDP’li, sivil PKK’lıların kadrolaştığını görüyoruz. Savcılığı ve İçişleri Bakanlığını göreve davet ediyoruz” dedi

Demokrat Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Hüseyin Özcan’ın, mahkeme kararı göstererek, Odunpazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Şenol Durur’un 2006 yılında PKK afişi asarken yakalandığı ve izinsiz afiş asmaktan da ceza aldığı iddiasıyla ilgili MHP’den de açıklama geldi. MHP Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Rıza Kahveci, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a sert tepki göstererek, konuyla ilgili savcılığı ve bakanlığı göreve davet ettiklerini söyledi.

KAHVECİ: “BUNLARI UNUTMADIK”
Ali Rıza Kahveci açıklamasında, “Odunpazarı Belediyesi gün geçmiyor ki başka bir skandalla adını duyurmasın. Defineci personeller mi desek, Kurtlar Vadisi misali belediyeyi haraca bağlayanlar mı, yeşilliğin boy gösterdiği Hamamyolu’nda kestiğiniz ve kurumaya mahkum ettiğiniz ağaçlar mı, vatandaşa çifte asfalt paraları ve daha onlarcası. Geçen hafta kendisini yerel bir internet sayfasında milliyetçi olduğunu yazdıran sayın Kurt, bölücü örgütün propogandasını yapan bir partiye otobüs tahsis ettiğini, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e düzenlediği Zeytin Dalı operasyonuna karşı olduğunu da unutmadık” dedi.

“BELEDİYEDE SİVİL PKK’LILAR KADROLAŞIYOR”
Kahveci açıklamasında, “Özel Kalem olan arkadaşının ilk atandığında sapanlı resimlerini ve bugün de aynı şahsın PKK terör örgütü adına afiş asarken yakalanıp ceza yemesine de şaşırmadık. Bizler Odunpazarı Belediyesi’ni Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu parti olan CHP’li bir belediye biliyorduk. Lakin görüyoruz ki, belediyenin içine bilinçli olarak HDP’li, sivil PKK’lıların kadrolaştığını görüyoruz. Partinizin milliyetçilik ve devletçilik ilkelerine bir kez daha ihanet ettiğiniz ortadadır. Akıllara durgunluk veren ve bir kamu kuruluşunda yaşanan bu vahim olaylar aslında kurumun nasıl idare edildiği ile ilgili de gerçek bir fotoğraf koyuyor önümüze. Yukarıda belirtilen tüm iddiaların araştırılıp bir an önce gereğinin yapılması için Cumhuriyet Başsavcılığı ve İçişleri Bakanlığını göreve davet ediyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak tüm bu iddiaların takipçisi olacağız” dedi.


2Eylül

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar