18 Haziran 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

DP DE ULAŞIMA YAPILAN ZAMMI ELEŞTİRDİ

DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç de ulaşıma yapılan zammı eleştir-di. Dölekçekiç: Yüzde 25 dolaylarında ulaşıma zam yapıldı. Şehir merkezinde olan hizmet ve vitrin şehir kenarlarındaki mahallelere doğru gidildikçe azalmakta

Ceren Ercih - DP Genel Başkanı ve İYİ Parti Milletvekili Gültekin Uysal ve DP idarecileri İstanbul’da anıt mezar başında dönemin başbakan ve bakanlarını anmak için toplandı.  DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç tarafından gerçekleştirilen Pazar Toplantısı’nda Dölekçekiç, “Demokrasinin katledildiği bir gün, Başbakanımız ve bakanlarımızın katledildiği bir gün. Kendilerine Allah’tan rahmet diliyorum, ruhları şad olsun” dedi.

ULAŞIMA YÜZDE 25 ZAM
Ardından gündeme ve yaklaşan yerel seçimlere dair açıklamalarda bulunan Dölekçekiç,  “31 Mart’ta yerel seçimler var. Ekonomi de yangın var. Hem ekonomideki bu yangın hem de yaklaşan yerel seçimler nedeniyle ülkemizin siyaseti oldukça ısındı.  Şehrimizde de yaklaşan yerel seçimlerden dolayı hem siyasette hem de ekonomi de bir hareketlilik var. Yüzde 25 dolaylarında ulaşıma zam yapıldı.  Şehir merkezinde olan hizmet ve vitrin şehir kenarlarındaki mahallelere doğru gidildikçe azalmakta. Eğer Emek Mahallesi tarafından Şehir Hastanesi’ne doğru giderseniz, Sultandere’ye doğru giderseniz, yollar delik deşik, kaybolmanız mümkün, buralara tramvay yolu yapılıyor diye servis yolu yapılmadan orada çalışmalar sürüyor” diye konuştu.

EĞİTİM PARASIZ OLMALI
Yeni eğitim- öğretim yılının da başladığını aktaran Dölekçekiç, eğitim anayasada yazdığı gibi parasız olmalı dedi ve şunları ekledi, “Bizim gibi kalkınmakta olan ülkelerin geleceğe yapacakları en büyük yatırım eğitim olmalı. Her çocuğumuza eğitim imkânları sağlanmalı ve istekileri şeklide eğitimlerini tamamlayıp memlekete, hayırlı bir evlat yetiştirmek zorundayız. Ama Eskişehir’de bile 35’den fazla özel okul oldu.  Kayıt sistemlerinde yapılan değişikliklerle İmam Hatiplere kayıt yönlendirme suretiyle vatandaşlar özel okullara kayıt yaptırmak zorunda kalıyor. Bunun bir de ekonomik durumu var. Çift maaşla çalışan bir aile maaşlarının bir tanesini özel okula ayırmak zorunda kalarak çocuklarına bir eğitim sağlamaya çalışıyorlar.”

2eylul.com.tr 
Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar