18 Haziran 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Hizmet Atağının Nedeni Bu mu? ESKİŞEHİR KAYBEDİLECEK

Hizmet Atağının Nedeni Bu mu? ESKİŞEHİR KAYBEDİLECEK
  • 22 Eylül 2018 Cumartesi
  • 1110 kez okundu

Eskişehirliler seçim arifelerinde hizmet almaya alışkınlar, ancak son dönemki çalışmalar öyle az buz denilecek türden değil. Neredeyse kapatılmayan yol kalmadı.. Tramvay çalışması yapılıyor. Kent merkezinde ana caddelerden pek çoğu bugüne görmediği kadar asfalt gördü. Otobüs durağı yok ama durakların olduğu yerleri boyadılar. Köy yollarında yama dışında çalışma yapılabildiğini de görüyoruz.. Vatandaşlarsa bu kadar çok çalışmanın aynı anda yapıldığı pek görmediği için şaşkın..

Tüm bu çalışmaların nedeni 24 Haziran seçimlerde umduğunu bulamayanların halkın mesajını alması mı yoksa 2eylül gazetesinde yer alan RAPORMU bu acele ve telaşın nedeni?

ESKİŞEHİR KAYBEDİLECEK

Muharrem İnce, Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere ilişkin bir rapor hazırlattı. Raporda partinin Eskişehir ile Hatay’ı kaybedebileceği analizi yapıldı

Can Hacıoğlu - CHP'nin 24 Haziran'daki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere ilişkin olarak bir rapor hazırlattı. '24 Haziran sonuçlarına göre CHP’li belediyeleri neler bekliyor?' başlıklı raporda, partinin Eskişehir ile Hatay’ı kaybedebileceği analizi yapıldığı görüldü. CHP’nin, 24 Haziran’da partinin mevcut oyunu alması durumunda 2 büyükşehir belediyesini kaybediyor. CHP’nin elinde bulunan Aydın, Eskişehir, Hatay, İzmir, Muğla ve Tekirdağ olmak üzere mevcut 6 büyükşehir belediyesi üzerinden yapılan değerlendirmede ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Buna göre, Haziran’da partinin aldığı sonucu 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimlerde tekrarlarsa Hatay ve Eskişehir’i CHP AK Parti’ye kaptırıyor. Çalışmaya göre İnce’nin 24 Haziran’da aldığı oy ile CHP’nin 30 Mart 2014 tarihindeki yerel seçimlerde aldığı oy karşılaştırıldığında İnce’nin toplam 30 büyükşehir belediyesinden 24’ünde partisinden daha fazla oy aldığı belirtiliyor. Çalışmada AKP ve MHP’nin ittifak yapması durumunda CHP’li büyükşehir belediyelerinden Aydın ve Tekirdağ’ın da kaybedilebileceği analizi yapılıyor.

2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar