16 Haziran 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

CHP KARIŞTI!

CHP Parti Meclisi Üyesi Gaye Usluer, Ahmet Ataç’a tepki gösterdiği açıklamasında büyük tartışma yaratan bir söz söyledi: “Sayın Yılmaz Büyükerşen, sadece Eskişehir için değil, tüm Türkiye için bir markadır. Tartışılamaz... Onun dışında hiçbirimiz CHP’den büyük değiliz.” Bu söz üzerine CHP’de ortalık karıştı

Murat Atikel - CHP Parti Meclisi Üyesi Gaye Usluer, gazeteci Ali Baş’ın köşe yazısı ile ilgili sosyal medyadan yazılı bir açıklamada bulundu. Açıklamasında, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın Ali Baş’ın köşesinde yer alan ifadeleri ile ilgili açıklamalarda bulunan ve tepki gösteren Gaye Usluer’in, “Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Yılmaz Büyükerşen, sadece Eskişehir için değil, tüm Türkiye için bir markadır. Tartışılamaz… Onun dışında hiçbirimiz CHP’den büyük değiliz. Kimsenin kendisini partimizin isminin üzerinde görmesine izin vermeyiz” sözleri ise çok dikkat çekti.

KILIÇDAROĞLU’NUN ZİYARETİ ÖNCESİNDE...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın bir etkinliğe katılmak üzere Eskişehir’e gelecek olması ve hemen öncesi Gaye Usluer’in böyle bir açıklama yapması da dikkat çekti. Belediye başkan adaylarını açıklayıp açıklamayacağı da konuşulan Kılıçdaroğlu’nun ziyareti öncesi CHP’de ortalığın iyice karıştığı belirtiliyor.

İŞTE USLUER’İN AÇIKLAMASI
Gazeteci Ali Baş köşesinde, Tepebaşı Belediyesi’nin TBMM’ye düzenlediği gezilerle ilgili, “Ataç, burada yaptığı konuşmada CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’in kapıyı açtığını söyledi. Ardından da ‘Ne yazık ki değir iki vekilimiz Eskişehir'den buraya gelen hemşehrilerimizle ilgilenmediler. İlgilenmedikleri de ortaya çıktı zaten’ dedi” ifadelerine yer vermişti.  Gaye Usluer, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “Tepebaşı Belediye Başkanımızın yaptığı/yapmakta olduğu turistik gezilere söyleyeceğim bir söz yok. Belediye Başkanımızın tercihidir. Hesabı ve sorumluluğu şahıslarına aittir. Son soracağım soruyu hemen sorayım "Her hafta Salı günü TBMM'ine yapılan gezilerin şehrimize katkısı ne olmuştur, ne olması beklenmektedir?" Sayın Tepebaşı Belediye Başkanı 3 yılı aşkındır her hafta Salı günü Ankara'ya ve CHP Grup toplantısına hemşehrilerimizle birlikte katılmaktadır. Bu gezilerin tamamında planlama süreçleri Eskişehir Milletvekili Sayın Utku Çakırözer ile birlikte yapılmıştır. Ne tarafıma ne de Sayın Cemal Okan Yüksel'e bir davet gelmemiştir. Ortaklaşılmamıştır. Merak etmiyorum ama cevabı kendilerinde saklıdır. Şahsıma ve Sayın Cemal Okan Yüksel'e yapılan suçlayıcı ifadeler aynı siyasi parti içinde bulunan, siyaset yapan kişilere yakışmaz. Yakışıksızdır. Gerçek değildir. Konuya ilişkin imaları talihsizlik olarak değerlendiriyorum. 24 Haziran seçimlerinde şehrimizin milletvekili sayısı 7'e çıkarken, CHP'nin milletvekili sayısının 2'e düşmüş olmasının açıklamasını kim, nasıl yapılacaktır? Sayın Cemal Okan Yüksel ve ben aday olmadığımıza göre sebep, sonuç ilişkisi nasıl kurulacaktır? Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz Büyükerşen sadece Eskişehir için değil, tüm Türkiye için bir markadır. Tartışılamaz... Onun dışında hiç birimiz CHP'den büyük değiliz. Kimsenin kendisini partimizin isminin üzerinde görmesine izin vermeyiz.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar