21 Nisan 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Numan Kurtulmuş Eskişehir’deydi

AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Anemon Otelde partisinin genişletilmiş il danışma kurulu toplantısına katıldı.  Partililer il danışma kurulu toplantısına büyük ilgi gösterdi. AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş yerel seçim startını bugün itibarı ile başlattıklarını belirterek, “Eskişehir'e AK Partili bir Büyükşehir Belediye Başkanı lazım, Odunpazarı'na, Tepebaşı'na belediye başkanı lazım. Yerel seçimlerde bunun Müjdesini veriyorum. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Hep birlikte çalışacağız” diye konuştu

Can Hacıoğlu - İl Danışma kurulu toplantısı AK Parti il başkanı Zihni Çalışkan’ın konuşması ile başladı. Çalışkan, partinin hedeflerine uygun bir çalışma yürüttüklerini belirterek,” AK Parti bir erdem hareketidir. Bir dönüşüm, bir hizmet hareketidir, milletin bağrından çıkmıştır. Bu davaya hizmet etmek büyük bir fedakarlık gerektirir. Şehrimizde de değişim ve dönüşümü gerçekleştirmek istiyoruz. 2019 Eğitim Başkentliliği vesilesi ile kültür ve sanat alanında da Eskişehir'e önemli hizmetler kazandıracağız. Millet Bahçesini şehrimize kazandıracağız. Emeği geçen herkese, başta Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Beş ay gibi bir süre sonra yerel seçimler var. Şehrimizde en yüksek oy alacak adaylarla Eskişehirli hemşerilerimizin karşısında olacağız. Göreve geldikten sonra istişareler doğrultusunda arkadaşlarımızla gece gündüz çalışıyoruz”dedi. 

"BİZ DE İNANDIK" DEDİLER, İŞTE YAPILIYOR

AK Parti Eskişehir Milletvekili  Prof. Dr. Nabi Avcı şunları söyledi: ”Son günlerde Eskişehir'e bazı siyasiler gelip gidiyor. Onlara yanlış bilgiler veriliyor. Hiç olmadık sözler söylüyorlar. Ben bu yüzden bazı bilgiler vermek istiyoruz.28 Mayıs 2011 tarihinde Sayın Genel Başkanımız ve zamanın Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Eskişehir'deki mitinginde şehrimize üçüncü üniversite ve Türk Dünyası Kültür Başkenti müjdelerini verdi. Çok şükür bugün her ikisini de yerine getirdik. Eskişehir Teknik Üniversitesi de kazandırıldı. Hayırlı ve uğurlu olsun. 12 Haziran 2018 tarihli Eskişehir mitinginde de bir başka müjde verdi. Dedi ki 'Eskişehir'i 2019 Türk Dünyası Eğitim Başkenti ilan ediyoruz.' Kültür Başkenti olduk da ne oldu? Şunlar oldu: Merkezde ve ilçelerimizde ne kadar unutulmuş, yıpranmaya yüz tutmuş tarihi eserimiz, çeşmemiz, camimiz, külliyemiz varsa hepsi ihya edildi. Başka ne oldu. Eskişehir'e büyük bir stat kazandırıldı. Eski stat yerimiz yapılaşmaya, betonlaşmaya müsaade edilmeden millet bahçesi yapılıyor. Biz o zaman böyle dediğimizde bazı yerel gazeteler 'Biz de inandık!' diye manşet atmışlardı. Millet Bahçesinin altına büyük bir otopark inşa edilecek.10 binden fazla öğrencimiz ata yurtlarını ziyaret ettiler Kültür Başkentliği programları çerçevesinde, öğretmenleri nezaretinde. Oralarda arkadaşlar edindiler, dostluklar kurdular. Eskişehir'e büyük bir bilim ve kültür bahçesi kazandırdık. Onun bahçesinde de Türk-İslam dünyasının belli başlı eserlerinin replikalarının yer aldığı bir eser kazandırdık. Türk Dünyası Kültür Teknoloji Merkezi, Eskişehir Teknik Üniversitesi bünyesinde hayata geçecek. Büyük bir Türk Dünyası Dijital Kütüphanesi kurulacak."

PARTİ YÖNETİCİLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ 
AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay 17 yıldır il yönetimleri ile ilçe yönetimlerinde ve mahalle teşkilatlarında görev almış başkan ve yöneticilerine teşekkür ederek, yerel seçimlerin Eskişehir için yeni bir başlangıç olacağını söyledi.  Günay, partililere şunları söyledi:”Sizlerle omuz omuza çalışacağım. Her türlü kumpasa rağmen birlik ve beraberlik içinde çalışacağız. Birlik ve beraberliğimizi hedef alanlara fırsat vermeyeceğiz. 2019 yılında Eskişehir için, Türkiye için, millet için, hedefe ulaşmak için en büyük rol sizlere düşmektedir. Eskişehir'de yeni bir döneme ve yeni başlangıçlara yelken açmayı Allah bize nasip etsin”.
AK Parti MKYK Üyesi, Eskişehir Milletvekili Harun Karacan  da konuşmasının başlangıcında parti yöneticilerine teşekkür ederek, şunları söyledi:” Cumhurbaşkanımızın liderliğinde oluşturulan bir davanın neferleriyiz. Bu dava sizlerin davasıdır. Bu dava dünyanın neresinde olursa olsun mazlumların gözyaşlarını silme davasıdır. 2019 yerel seçimleri için hepimiz üzerimize düşeni yapacağız” 

ESKİŞEHİR’E BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI LAZIM
AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş yerel seçim startını bugün itibarı ile başlattıklarını belirterek, “Eskişehir'e bir Büyükşehir Belediye Başkanı lazım, Odunpazarı'na, Tepebaşı'na belediye başkanı lazım. Yerel seçimlerde bunun müjdesini veriyorum. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Hep birlikte çalışacağız” diye konuştu.

2019'daki seçimler bir seçimden daha önemlidir. Bu seçimlerde büyük gayret göstereceğiz, inşaallah başarılı da olacağız. İnşaallah Eskişehir'de büyükşehir belediye başkanımız olacak diğer şehirlerimizde olduğu gibi.

 

Aday seçimlerinde son derece dikkatli olmamız lazım. Benim akrabam, komşum, benim teşkilatımdan... böyle bir şey yok. Belediye Meclis üyelerimiz bile önem arz ediyor. Kılı kırk yararak seçeceksiniz. Artık partinin omuzuan basarak ya da Rccep Tayyip Erdoğan'ın karizmasına sığınarak siyaset yapamaz.

Arayacağımız 5 önemli koşul var.

1- Tevazu sahibi olacak. Tevazunun zıttı kibir. Kibir gizil şirktir. Kibir şeytanlık alametidir. Bizim hareketimizde halka tepheden bakan kibir kulelerine yer yoktur. Allah'tan başka büyük yoktur. Allah'tan başka daim yoktur. Tevazu, tevazu, tevazu. 

2- Adil olmak. Kendi aleyhine olsa dahi doğruyu söylemektir. Adalet toplumun en altında bulunan bir kişinin en üstteki birinden hakkını alabilmesidir. Adaletli insanları mutlaka bulup çıkarmak zorundayız.

3- Elhiyet. Belediye başkanlığını ve meclis üyeliğini yapabilecek niteliklere haiz mi.

4- Bunları ortaya koyabilecek bir becerisi var mı.

5- Sadakatı var mı? 15 Temmuz bize sadakatın ne kadar önemli olduğunu gösterdi. 

 

Biz bu 5 vasfa saihp olan arkadaşlar bulup çıkaracağız. Bu özelliklere sahip arkadaşlarımızı kendi aralarında yarıştıracağız. Eskişehir'den 31 Mart akşamı muhteşem seçim sonuçlarını birlikte bekleyeceğiz. Bu seçim yeni istikametteki en önemli seçimdir. Gayret bizden tevfik Allah'tan!"

2eylul.com.tr -eskisehirdenhaberler.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar