17 Haziran 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir Çifteler de skandal İddialar - Video

Eskişehir'in Çifteler ilçesinde seçim sonuçlarına itiraz eden CHP'lilerin, ilçede seçimi kazanan Cumhur İttifakı MHP Adayı Kadir Bıyık'ın avukatını tehdit ettiği ileri sürüldü.

İddialara göre bu akşam saatlerinde CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Odunpazarı Belediye Başkanı Avukat Kazım Kurt ile birlikte ilçeye gitti. Kadir Bıyık'ın 2 oyla seçimi kazandığı ilçede CHP'nin itirazları sonucunda yapılan sayım sonunda fark 8'e çıktı. CHP bugün sonuçlara bir kez daha itiraz etti. Jale Nur Süllü, Kazım Kurt ile Kadir Bıyık'ın avukatı Serhan Yener arasında tartışmalar yaşandı. Bu tartışmalar sırasında Jale Nur Süllü avukat Yener'in üzerine yürüyerek "Seni mahvedeceğim" dediği ileri sürüldü. CHP'nin seçim sonuçlarına yönelik itirazının ne şekilde sonuçlanacağı henüz bilinmiyor.

Kadir Bıyık ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Heyet Üyesi Metin Gökçe CHP'lilerle yemek yiyor karar öncesi. Heyet Üyesi Emsal Hanım aday ve CHP Milletvekiliyle odada görüşüyor. CHP Milletvekili Jale Nur Süllü sizi mahvederim diye tehdit ediyor. Hodri Meydan" ifadelerine yer verdi.

Şu an MHP İl Başkanı İsmail Candemir, Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı da ilçede bulunuyor. Taraflar itirazların sonucunu bekliyor.

HUDER Eskişehir Şubesi gelişmeler üzerine CHP Milletvekili Jale Nur Süllü'nün tavrını kınayan bir açıklama yaptı.

eskisehirdenhaberler.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar