31 Mayıs 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

YSK Kararıyla Sayım İptal Olmuştu: JET KARARI DA KINASAYDINIZ

CHP’liler, Odunpazarı Meclisi’nde YSK’nın İstanbul kararını kınadı. AK Partililer, YSK’nın Odunpazarı kararını hatırlattı ve “Ama tarihte görülmemiş şekilde 37 dakikada alınan kararı memnuniyetle karşılamıştınız” dedi

Odunpazarı Belediye Meclisi’nde CHP’liler, İstanbul seçimlerinin yenilenmesine tepki gösterip YSK’yı kınadı. AK Parti grubundan ise tokat gibi cevap geldi: “YSK’nın Odunpazarı’nda, tarihte bir ilk olarak, 37 dakikada jet hızında kararla, oyların yeniden sayılmasını iptal etmesini memnuniyetle karşılamıştınız. Bugün aynı Kurul’un verdiği başka bir kararı kınamanız uygun mu. Bu kadar kine, öfkeye, telaşa gerek yok. Kendinden emin olanın sükûnetini koruması lazım”… AK Partililerin sözleri sonrasında, Kazım Kurt’un CHP’lilerin tartışmayı uzatmasına izin vermemesi de dikkat çekti.

YSK, ODUNPAZARI’NI YENİDEN SAYDIRMAMIŞTI
Meclis toplantısında CHP’lilerin ardından söz alan AK Parti grubundan Meclis Üyesi Mehmet Bilgin, “Odunpazarı seçimlerinde de benzer bir durum olmuştu. İl Seçim Kurulu oybirliği ile sandıklar açılsın ve tüm oylar yeniden sayılsın kararı aldı. Ve tarihteki ilk olarak, jet hızla 37 dakikada Yüksek Seçim Kurulu’ndan “açılmasın, sayılmasın” kararı geldi.  37 dakikada alınan bu kararı memnuniyetle karşılarken, bugün aynı Kurul’un verdiği başka bir kararı reddedip kınamanızı uygun görmüyorum. Bizler İstanbul kararını doğru buluyoruz. Verilen karar, sandık kurullarının oluşumunda yasa ihlalleri, oy sayımında yapılan yolsuzluklar gibi gerekçelerle yapılan başvurunun incelenmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Bu kararın milli iradenin doğru yansıtılmasına yönelik bir çaba olarak görülmelidir. Başından beri AK Parti olarak yaptığımız her açıklamada, sürece saygı gösterdiğimizi ifade ettik, oy namustur dedik. Burada da yegane amaç şudur. Partilerin çıkarların çok ötesinde, vatandaşın oyunun heba olmaması ve milli iradenin ortaya konmasıdır. YSK, İstanbul’da birinin elinden alıp başkasını kazanan ilan etmemiştir. Seçimde usulsüzlükler var, milletin iradesine yeniden başvurun diyor. Herkes buna saygılı davranmalı. Bu kadar kine, öfkeye, telaşa gerek yok. Kendinden emin olanın sukünetini koruması lazım. Tüm taraflar benzer sorunların 23 Haziran’daki seçimde yaşanmaması için gerekli önlemleri almalıdır” diye konuştu.

2EylülGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.