6 Aralık 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GÜNAY AVRUPA’DA ÇOCUKLARA YÖNELİK ŞİDDET RAPORU HAKKINDA KONUŞTU

GÜNAY AVRUPA’DA ÇOCUKLARA YÖNELİK ŞİDDET RAPORU HAKKINDA KONUŞTU
  • 29 Haziran 2019 Cumartesi
  • 1518 kez okundu

PROF. DR. GÜNAY AVRUPA’DA ÇOCUKLARA YÖNELİK ŞİDDET RAPORU HAKKINDA KONUŞTU

AK Parti Eskişehir Milletvekili ve AKPM Üyesi Prof. Dr. Emine Nur Günay, AKPM’nin hazırladığı “Avrupa Konseyi Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine Doğrultusunda Çocuklara Yönelik Şiddete Son Verilmesi’’ başlıklı rapor hakkında AKPM Genel Kurulu’nda konuştu.

Raportör meslektaşlarına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Prof. Dr. Günay, ‘’

Sürdürülebilir kalkınma hedefleri “kimseyi geride bırakmamak” şartı ile dönüştürücü ve evrensel bir gündem oluşturmakta. Çocuk askerlerin son bulması, sürdürülebilir kalkınma hedefleri arasında çocuklara yönelik şiddetin sona ermesinin belirli bir hedefi olmalıdır. Avrupa Konseyi ve özellikle de AKPM, gündemine belirli sürdürülebilir kalkınma hedeflerini kesin olarak dahil etmiş ve bir dizi karar ve öneriyi benimsemiştir. Bu raporda çocuklara yönelik şiddeti başarıyla ele alıyor ve ulusal hükümetler için çocuklara yönelik şiddetle nasıl mücadele edileceğine dair önemli girdiler sağlıyor.

ULUSAL PARLAMENTOLAR SÜRECE DAHA FAZLA KATKI SAĞLAMALI

Sürdürülebilir kalkınma anlamında yapılan çalışmalarda daha gidilecek çok yol olduğunu ifade eden Prof. Dr. Günay, ‘’Sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmak için hala uzun bir yol olsa da, bu Meclis üyesi olarak, bugüne kadar Meclis tarafından bu alanda yapılan büyük çalışma için minnettarlığımı gururla ifade edebilirim. Çocuklara yönelik şiddet, kültür, sınıf, eğitim, gelir veya etnik kökene bakılmaksızın tüm dünyada gerçekleşir. Bakımı ve korunması için tasarlanan kurumlarda, okullarda, internet ortamında ve ayrıca ev içinde oluşur. Bu anlamda, çocuklara yönelik şiddetle mücadele, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde ortak bir çaba gerektiriyor. Raporda doğru bir şekilde belirtildiği gibi, ulusal parlamentoların çocuklara yönelik şiddete son verme hedefini “uygulama ve izlemeye katılımlarını” artırmaları gerekmektedir. Bu bağlamda Avrupa Konseyi üye ülkelerine çocuğa karşı şiddetle etkin mücadele için gerekli bütçenin sağlanması, eğitim, sağlık, sosyal hizmetler ve adalet hizmetlerinde yüksek standart sağlanması ve çocuğa karşı şiddetin önlenmesi için ulusal strateji geliştirilmesi çok önemlidir. Yasama görevimiz gereği ve bir parlamenter olarak sorumluluğumuzun önemli olduğuna inanıyorum. Çocuk istismarının önlenmesi konusundaki çalışmalara Türkiye olarak en yüksek seviyede destek vermeye hazırız.’’ Şeklinde konuştu.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar