8 Ağustos 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKİ doğru yönetilmiyor

Seçim bitti! peşi sıra 12lt. Kalabak suyumuza yine zam geldi. ESKİ Ekonomik şartları öne sürerek 3,50TL olan suyumuzu 5TL çıkma gerekçelerini sayacaktır.

Ülkemiz ekonomik olarak sıkıntı bir süreçten geçmektedir. Lakin bir yıllık süreçte Asgari Ücrete %25, Dolar %21, Euro %18, Motorin yakıt %13, Enflasyon yıllık mayıs 2019 itibariyle %19,91 oranlarda artış göstermiştir. 2 Temmuz itibariyle Kalabak Suyuna uygulanacak zam oranı %43’dür.

Bu zam oranı kabul edilemezdir.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yılmaz BÜYÜKERŞEN; 2017 yılında Aşağı Ilıca barajındaki suyu musluklardan kalabak suyu kalitesine yakın akıtmak istediğini, Lakin İl Meclisindeki muhalif çoğunluğun engellemesi sonucu yapamadığını söylemişti.

Kıymetli Hocam, İl Meclis çoğunluğu şuan sizin istediğiniz sayıdadır. Musluklardan içilebilir kalitede suyu akıtmak için muhalif bir engel kalmamıştır. Siz bu projeyi gündeme getirin MHP Eskişehir olarak bizde size destek olalım.

ESKİ doğru yönetilmiyor. İşi ehli, hesabını bilen doğru kişilerle yönetilmesi gerektiğini söyledik ve söylemeye de devam ediyoruz.

Son olarak, Kalabak Suyuna yapılan son zammın kabul edilemez olduğunu bir kez daha vurguluyor, Zammın ivedi olarak geri alınması yada makul seviyelerde olması gerektiğini söylüyoruz.

 

Fatih ERDEM

MHP Eskişehir Basın SözcüsüGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.