31 Mayıs 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Belediyelerin Unuttuğu BAKSAN

Ak Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu, BAKSAN Sanayi Sitesine gelerek gazetecilere açıklamalarda bulundu. BAKSAN'ın çok uzun yıllardan beri unutulduğunu ve hemen hiçbir hizmeti düzgan alamadığını vurgulayan Çizmelioğlu, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ı da son Belediye Meclis toplantısında BAKSAN konusunda yaptığı açıklamadan dolayı eleştirdi. 

Hakan Çizmelioğlu'nun BAKSAN'da gazetecilere yapıtğı açıklama şöyle:

"BAKSAN SANAYİ SİTESİ YILLARDAN BERİ PERİŞAN BİR HALDE!"

"Tepebaşı Belediye Meclisinin 01 Temmuz 2019 Pazartesi günü yapılan oturumunad, AK PArti Grubumuz tarafından, Baksan Sanayi Sitesi konusunda bir soru önergesi verildi.

Soru önergesine konu olan Baksan Sanayi Sitesi, uzun yıllardan beri belediye hizmetleri bakımından yeterli hizmetleri maalesef almıyor.

Çeşitli defalar yerinde yaptığımız incelemelerde, Baksan Sanayi Sitesi sokaklarının, caddelerinin oldukça bakımsız durumda olduğunu gözlemledik. Yazın tozdan, yağmurla havalarda ve kış aylarında ise çamurdan geçilmeyen bir haldedir. Gerek imalat atıkları gerekse dışarıdan getiriler bölgeye bırakılan inşaat atıkları, molozlar ve çöpler nedeniyle  şehrimize yakışmayan bir şekildedir, virane gibi görünmektedir ve mezbelelik görüntüüs vermektedir. Bu bölge giderek bir çöküntü bölgesi olmaktadır. Buradaki esnaf ve çalışanlar, yerel yönetimlerden yeterli hizmeti alamadıkları için adeta dert küpü olmuşlardır. 

"YIL 2019 VE BAKSAN SANAYİ SİTESİNİN KANALİZASYONU HALEN YOK!"

Buradaki vatandaşlarımız bugün hâlâ daha yeterli kanalizasyon sistemine sahip değillerdir. Bu sebeple de atık sularını, hâlâ daha vidanjir aracılığı ile tahliye edebilmektedir.

2019 yılındayız ve gelişen Türkiye'de diğer alanlarda olduğu gibi yerel hizmetler bakımından da hizmetlerin en iyisini, en kalitelisini vatandaşlarımıza sunmak zorundayız. Bu zorunluluk, Tepebaşı Belediyesini yönetenler için de geçerlidir bütün Eskişehir'i yöneten belediyeler için de geçerlidir.

Ancak geçen gün yapılan Meclis oturumunda Sayın Başkan Ahmet Ataç, kendisinin 1999 yılında seçilidğini ve 2009 yılından itibaren de kesintisiz olarak 10 yıldan beri Tepebaşı Belediye Başkanı olduğunu unutmuş olsa gerek ki 'Geçmişte 5 yıl da sizin partinize mensup bir başkan vardı, o zaman da bu sorun vardı' benzerinde bir ifadeyle tahihsiz bir beyanda bulunarak sorumluluktan kaçmaya çalışıyor. Hayır Sayın Ataç, sorumluluktan kaçamazsınız. Artık bu duruma bir son vermek ve bir çözüm üretmek zorundasınız.

"HEM YARDIMCI OLACAĞIZ HEM DE YAPILMASI GEREKEN İŞLERİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanlığı olarak buradaki çöplerin temizlenmesi, atıkların bertarafı, bu bögede çalışan ve üreten iş insanlarımızın, belediye hizmetlerinden yararlanabilmesi ve mağduriyetlerin giderilmesi adına yapılacak çalışmaların takipçisi olacağız.

Ayrıca, konuya kalıcı bir çözüm getirilmesi adına Tepebaşı Belediyesi tarafından Baksan Sanayi Sitesi esnaflarıyla görüşerek, onların da rızasının ve onayının olacağı bu bölgenin çöküntü bölgesi olmasını ortadan kaldıracak yeni ve modern bir görünüme kavuşturacak şekilde, kentsel dönüşüm veya imar planı düzenlemesi yapılması gereklidir. Bu konunun da takipçisi olacağız. 

Biliniz ki; bu ve diğer sorunlara çözüm getirilmeden, gerçek anlamda belediyecilik yapılamaz ve 'Hayat Tepebaşında' sözü, boş bir slogan olmaktan öteye geçemez."

eskisehirdenhaberler.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.