31 Mayıs 2020 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Saadet Partisinden Tramvay ELEŞTİRİSİ

Saadet Partisinden Tramvay ELEŞTİRİSİ
  • 11 Temmuz 2019 Perşembe
  • 1801 kez okundu

Ülkemizdeki tüm şehirler gibi, Şehrimiz de, Vatandaşlarımız da en güzel hizmetleri hak ediyor. Merkezi ve yerel yönetimin en temel görevi vatandaşların huzuru, refahı ve mutluluğudur. Merkezi yönetim, vatandaşları ekonomi, eğitim, sağlık, asayiş gibi alanlarda memnun etmeye çalışırken, yerel yönetimler ise vatandaşlara yaşanabilir şehirler inşa ederek memnun etmeye gayret gösterir. Fakat teorideki bu düşünceler uygulamada bambaşka haller alıyor.
 
Mesela, tramvay projesi, ulaşımı kolaylaştıran büyük proje gibi afişe ediliyor. Elbette ulaşıma sağladığı katkı tartışılmaz. Emeği geçenlere çok çok teşekkür ettik ve etmeye devam ediyoruz. Ancak, bu projenin sağladığı katkıları görüp, doğan sıkıntıları da bir kenara bırakamayız. Bu projeye yönelik desteklerimizi ve teşekkürlerimizi ilettiğimiz gibi eleştirilerimizi de her fırsatta dile getirdik. Bugün neredeyse, şehir merkezindeki pek çok ana caddeden tramvay geçmektedir. Bu durum trafiği rahatlatması beklenen tramvayın, trafiği daha büyük bir kaosa sürüklemesine sebep oluyor. Bunu tüm Vatandaşlarımız görüyor.
 
Tüm bu sıkıntıların yanında bir de inşaat sürecinde yaşanan sıkıntılar var. Mesela eski adı ile Muttalıp Cd, şimdi ki adı Gazi Yakup Satar Cd’nin başından Şarhöyük kavşağına kadar tramvay inşaatı halen tamamlanamadı. Özellikle kavşaklar içler acısı durumda. Elbette, imar işleri kolay değildir. Elbette, bir alt yapı çalışması yapılırken etrafın dağılması kaçınılmazdır. Ama bu kadar da plansız, programsız bir çalışma yürütülmesi, önemli bir tecrübeye sahip yerel yönetime yakışmıyor. Bir iş planlanırken vatandaşların en az zarar görmesi hedeflenir, belediyenin kârı veya zararı değil. Bir iş yapılırken öncelikle yapılması gerekenler vardır. Mesela, tramvay hattı yapacaksanız önemli kavşakların bir an evvel tamamlanması icap eder. Bu caddede yaşayan Vatandaşlarımız ve esnaflarımız tramvay çalışması dolayısı çok mağdurlar. Trafik sıkıntısı hat safhada. Ortaya çıkan görüntü ise Şehrimize hiç yakışmıyor. Tramvay çalışmasında önceliğin başta kavşaklar olmak üzere Vatandaşlarımızın mağdur olduğu veya olabileceği noktalara verilmesi gerekmektedir.
 
Bu eleştiri ve uyarılarımızı yıpratmak veya yıkmak için dile getirmiyoruz. Saadet Partisi olarak, Bizler de Büyükşehir Belediye Başkanı, ekibi ve tüm Belediye Meclis Üyeleri kadar Şehrimizin her sahada başarıdan başarıya koşan bir şehir olmasını istiyoruz.
 
Basın açıklamamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür eder, hayırlı günler dilerim.

Sercan GÖZEGİR
Saadet Partisi Tepebaşı
ilçe Tanıtma BaşkanıGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.