25 Ocak 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

15 Temmuz 2016, Direnişin tarihi

15 Temmuz 2016, Direnişin tarihi
  • 15 Temmuz 2019 Pazartesi
  • 1561 kez okundu

15 Temmuz 2016

Direnişin tarihi

Millet iradesinin şanlı zaferi

Hainlerin darbe yemesi

Egemenliğin Kayıtsız Şartsız Milletin olduğunun nişanesi

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde o gece dünyada eşi benzeri görülmemiş bir direniş başladı. Kahraman Türk Milleti, hain FETÖ terör örgütüne karşı tek devlet, tek bayrak, tek vatan ve tek millet olmanın nasıl bir erdem olduğunu öğretti. Darbe girişiminin direnişe dönüştüğünü gösteren aziz Türk Milleti, devletine ve milletine sahip çıktı. Dünya siyaset tarihine altın harflerle bir milletin gücünün, birlik ve beraberliğinin nelere kadir olduğunu yazdırdı. Dünyada bu fedakârlığı, bu kararlılığı, bu cesareti ortaya koyabilecek ne başka bir lider ne de başka bir millet vardır. Aziz Türk milletinin metaneti, cesareti, sükuneti, sağduyusu ve kararlığı ile darbe girişimi bertaraf edildi.

Milletin Meclisinin üzerine bombalar yağdırılmaya başlandığı anlarda, Millet sokakta istiklaline sahip çıkarken “Ya demokrasi Ya ölüm” diyerek yürüdü. Bu millet, söz konusu vatanı, bayrağı ve demokrasisi olduğunda, her türlü bedeli ödemeye hazır olduğunu tüm dünyaya bir kez daha gösterdi.

Bugünden sonra bizlere düşen görev, bu tarihi dayanışmayı, bu demokrasi destanını yeni nesillere en doğru şekilde aktarmaktır. Daha mutlu yarınlar, daha güçlü bir Türkiye, daha parlak bir gelecek için bu ruhu diri tutmak, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmektir.

15 Temmuz, Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak ilan edilmiş ve bu milletin asla unutamayacağı özel günlerden biri olmuştur. Yüce Türk Milletinin o gün hayatını kaybeden şehitleri için baş sağlığı diliyor ve gazilerimize Allah’tan şifalar ve hayırlı ömürler diliyorum. 

İstiklalimizi korurken, istikbalimize de birlik ve beraberlik içinde sahip çıkacağız.

 

Prof. Dr. Emine Nur Günay
Eskişehir MilletvekiliGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar