23 Ocak 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GÜNAY TORONTO ZİYARETİ SIRASINDA BİR DİZİ SİYASİ TEMASLARDA BULUNDU

GÜNAY TORONTO ZİYARETİ SIRASINDA BİR DİZİ SİYASİ TEMASLARDA BULUNDU
  • 20 Temmuz 2019 Cumartesi
  • 2479 kez okundu

Günay Türkiye ve Kanada arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine katkıda bulanacak bir dizi temaslarda bulundu. Önce çalışma yemeğinde Kanada’nın eski bakanları, siyasetçileri, düşünce kuruluşları temsilcileri ve iş insanlarından oluşan bir grupla bir araya geldi. Aynı gün Kanada Parlamentosunun Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Julie Dzerowics ile görüştü.

PROF. DR. GÜNAY KANADA’DA ESKİ SİYASETÇİ VE DÜŞÜNCE KURULUŞU TEMSİLCİLERİ İLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ

Prof. Dr. Emine Nur Günay, Eski Dışişleri, Milli Savunma ve Adalet Bakanı Peter Mackay, Ontario Eski Meclis Başkanı Alvin Curling, Kanada Nato Birliği Başkanı Robert Baines, Başkan Yardımcısı Kathryn Langley Hope, Akademisyen Dr. Alistair Edgar, Kraliyet Kanada Askeri Enstitüsü yönetim kurulu üyesi Michael Clarry ve tanınmış iş adamı Jeffrey Steiner’ın katılımıyla Royal Canadian Military Institute’da gerçekleşen çalışma yemeğinde  bir araya geldi. Toplantıda çeşitli temaslarda bulunan Prof. Dr. Günay, “Çok değerli ve deneyimli bir grup ile Toronto Başkonsolosumuzun organizasyonu sayesinde bir araya geldik. Özellikle Türkiye’nin dış siyaseti üzerinde değelendirmelerde bulunduk. Doğal olarak FETÖ Terör Örgütü ve İstanbul seçimleri de gündemdeydi. Katılımcılar Türk dostu olarak dışarıdan bakışla izlenimlerini paylaştılar ve çok önemli sorular sordular. Bir kez daha şunu anladık ki bizlerin yurtdışında birebir iletişim ile her gruba ulaşmamız gerekiyor. Bilgi kaynaklarının kısıtlı ve tek yönlü olduğunu vurguladılar. Çok önemli izlenimlerle ayrıldık. Kendilerini Türkiye’ye davet ettik.” şeklinde açıklamada bulundu.

GÜNAY KANADA TÜRKİYE DOSTLUK GRUBU EŞ BAŞKANI JULIE DZEROWICS İLE BULUŞTU

Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Günay, T.C. Toronto Başkonsolosluğu Resmi Konutu’nda Türkiye-Kanada Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, Toronto Milletvekili Julie Dzerowicz ile bir araya gelerek verimli bir görüşme gerçekleştirdi. Prof. Dr. Günay buluşma ile ilgili “Sn. Dzerowicz ile Türkiye-Kanada ilişkilerinin hem siyasi hem de ekonomik boyutlarını ele aldık. Ortak ticaretimizde geliştirebileceğimiz alanları kendisine ilettim. Ayrıca Türkiye’nin terörle ilgili verdiği mücadeleyi anlattım. Ortadoğuda’ki kaos nedeni ile Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı terör eylemleri ve mülteci akınını değerlendirdik. Sn. Dzerowics Kanada’nın göçmen politikası ve uygulamaları hakkında bilgi verdi. Samimi ve verimli bir görüşme oldu.” şeklinde açıklamada bulundu.

 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar