25 Ocak 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SAZAK’TAN 1071 AKADEMİSYENE DESTEK

SAZAK’TAN 1071 AKADEMİSYENE DESTEK
  • 1 Ağustos 2019 Perşembe
  • 1423 kez okundu

MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak sosyal medya hesaplarından Anayasa Mahkemesi kararına karşı bildiri imzalayan akademisyenlere destek verdi.

MİLLİ MÜCADELEYE VERDİKLERİ KATKIDAN DOLAYI KUTLARIM

MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak 1071 akademisyenin terör propagandasına cezayı hak ihlali gören Anayasa Mahkemesi kararına karşı bildiri imzalayan 1071 akademisyene “milli mücadeleye verdikleri katkıdan dolayı kendilerini kutlarım” sözleri ile destek verdi. Sazak, yaptığı paylaşımdı şunları kaydetti:

“Şurası iyi bilinmelidir ki; Türk Devleti ve Milleti yani bizler müstemleke değiliz. Değerlerimiz, inançlarımız ve geleceğimiz vardır. Kendini bilmez, geçmişinden bir haber, sözde “okumuş” akademisyenlerin ve buna benzer yetkililerin bilhassa seferberlik halinde olmamız gereken günlerde terörü ve teröristi destekleyen ve açıktan ima eden bildirililerin masumane olmadığı, gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde olduğu malumdur. 

Anayasa Mahkemesinin alenen belli olan sözde “barış bildirisini” hak ihlali yapıldığı kararı alması yanlıştır. Bu karar teröre işbirliği sağlayan bir destektir. Bu karara tepki koyan 1071 duyarlı ve vatansever akademisyenlerin tepkisi haklıdır. Milli mücadeleye verdikleri katkıdan dolayı kendilerini kutlarım.

Türk devletinin ve milletinin bekasını, istiklalini ve istikbalini engelleyecek hiçbir hakka; ifade özgürlüğü, insan hakları, demokrasi, özgürlük ve barış maskeleri altında emperyal uşaklığına izin verilmesi beklenmemelidir.

Ayak takımı dağda silahşörlük, okumuş geçinen aydını ise kalemşörlük yaparak terörü desteklemektedir. Etken madde ve dolguların tespitine çok dikkat edilmelidir.”

 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar