7 Temmuz 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SAZAK SKANDALI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

SAZAK SKANDALI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI
  • 8 Ağustos 2019 Perşembe
  • 1671 kez okundu

MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından cevaplandırılmak üzere bir soru önergesi sundu.

GÖZ YUMULMASI KABUL EDİLEMEZ

İçişleri Bakanlığı tarafından kırmızı listede aranan terörist “Şahin Çilo” kod adlı Ferhad Abdi Şahin ile Birleşmiş Milletler Genel Sekteri Çocuklar ve Silahlı Çatışmalar Özel Temsilcisi Virginia Gamba arasında imzalanan anlaşmaya dikkat çeken Sazak; “Necip Türk Milletinin birlik ve bütünlüğünü hedef alan bu kişilerin içerisinde bulunduğu kirli oluşumların ülkemize tehdit oluşturulmasına göz yumulması kabul edilemez” dedi.

EN ÇOK ARANAN TERÖRİSTLER LİSTESİNDE

Sazak, adı geçen kişinin PKK Terör Örgütü liderliği kapsamında en çok aranan teröristler listesinin kırmızı kategorisinde” yer aldığının altına çizdi.

ABD’Lİ SUBAYLARIN YER ALDIĞI EKİPTE

MHP’li Milletvekili ayrıca söz konusu teröristin Suriye’nin kuzeydoğusunda yer alan Karaçok Dağı bölgesini ziyaret eden Amerika Birleşik Devletleri Özel Harekât subaylarının da yer aldığı ekipte yer aldığını belirtti.

SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM

Sürecin takipçisi olacağını belirten MHP’li Sazak, bu kapsamda yanıtlaması için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na aşağıdaki soruları sordu:

-          En çok aranan teröristler listesinde olan birine ülkeye giriş izni veren İsviçre’ye karşı bir girişim bulunulmuş mudur?

-          Eli kanlı terör örgütü mensuplarını muhatap kabul ederek anlaşma imzalayan BM’nin bu kararına karşı BM nezdinde herhangi bir girişimde bulunulmuş mudur?

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.