17 Şubat 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bozbal:"Terör sevicilere taviz veremeyiz."

Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevlerinden uzaklaştırılmasının, "Anayasa ve kanunlarda tanımlanan görev ve sorumluluklara aykırı hareket edilmesinin, terörle aralarına mesafe koyulmamasının adli ve idari soruşturmalar ile tespit edilmesinin" sonucu olduğunu belirten  Büyük Birlik Partisi Eskişehir İl Başkanı Şaban Bozbal, "Belediye başkanlığı makamı ancak halka hizmet için vardır. Mevzuatta olmayan 'eşbaşkanlık' gibi adımlar, 'Ben yaparım olur' usulleri ile teröre yardım ve yataklık makamı değildir" ifadelerini kullandı.
  
Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Bozbal, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Mardin, Diyarbakır ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen isimlerin seçildiği günden itibaren terör örgütü ile aralarına mesafe koymadıklarını belirterek, "Terörü sevdirici tavır ve davranışlarından vazgeçmeyen, talimatları direk Kandil'den alarak terör örgütüne destek veren, şehit yakınlarını da işten çıkaran kişiler Türkiye Cumhuriyeti Belediyelerinde Belediye Başkanlığı yapamaz" dedi
  
Siyasi bölücülerin partisine mensup belediyelerde hem teröristlerin istihdam edildiği hem de teröre her türlü maddi ve lojistik desteğin de verildiği herkesçe malum olduğunun devletçe de tespit edildiğini ifade eden Bozbal açıklamasına şöyle devam etti:
  
"Demokrasi bulutu altında teröre  destek verenlere  hatırlatırız; hainin, bölücünün, teröristin bu ülkede değil demokratik hakkı, var olma hakkı dahi yoktur. Biz hoşgörüyü de merhameti de adaleti de iyi biliriz. Lakin polisimizi askerimizi, çocuklarımızı alçakça şehit edenlere, ayakta alkışlayanlara ve gelecek planlarını alenen finanse etme çabasındakilere müdahale ederken de gözümüzü kırpmayız,bu konuda kimseye hesap vermeyiz. Devletimizin bütünlüğü ve bağımsızlığına yan gözle bakılmasına asla izin veremeyiz.  
  
Teröristlerin hainliğine aldanmış, sindirilmiş, korkutulmuş, Vatanımızın her karesindeki masum vatandaşımız Türk Devletinin koruması ve güvencesi altındadır. 
  
Hükümet bunu görmezden gelseydi asıl o zaman hata yapmış olurdu. Terörle mücadeleyi ve hizmeti önceleyerek demokrasiye, hukuka, hakka, vicdana uygun olarak yapılan bu uygulama üzerine kayyum  atanan bölgede yaşayan vatandaşlarımız başta olmak üzere ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını dilerim."

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.