17 Şubat 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Belediyeler har vurup harman savuruyor”

Eskişehir AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, kahvaltılı basın toplantısında gazetecilerle bir araya gelerek yeni adli yıl açılışı ile ilgili yapılan tartışmaları değerlendirdi.


Gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelerek gündemi değerlendiren Ak Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, CHP’li belediyelere yüklendi. Belediyelerin borçları yüzünden hareket edemez noktaya geldiğini söyleyen Çalışkan; “Har vurup harman savuruyorlar” diye konuştu.


Başkan Çalışkan, “Belediyeler ciddi anlamda borçlu. Bu durum ekonomik krize bağlanıyor. Ancak bu süreçten önceki dönemlerde incelendiğinde de aynı durum söz konusu. Şimdi maddi kriz nedeniyle “hizmet yapamıyoruz” diyenlerin geçmiş yıllarına da bakmak gerekiyor” ifadelerini kullandı.


Yeni adli yıl açılışına dair tartışmaları da yorumlayan Çalışkan; “Biz siyaseti seven bir milletiz. Siyasi bakış açısıyla ilgili bir durum. Ben başkanımızın kendi  kendine objektif kriterle değerlendirme yaptığını düşünmüyorum. Sadece Eskişehir barosu için söylemiyorum. Diğer barolar içinde söylüyorum. Siyaset yapmayı çok seviyoruz ama o cübbeleri de çıkaralım istemiyoruz.” Diye konuştu.


Bakan Çalışkan Eskişehir için de artık maket ve proje yerine fiiliyata dönüşen hizmetler yapmanın vaktinin geldiğini de dile getirdi. Termik sorunu için Milletvekili Nabi Avcı’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşeceğini aktaran Başkan Çalışkan, “Hem çevremizi korumak, hem de kaynaklarımızı kullanmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

istikbalgazetesi.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.