21 Şubat 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bozbal: Tarihe yön veren zafer,Malazgirt."

Büyük Birlik Partisi Eskişehir İl Başkanı Şaban Bozbal, Malazgirt Zaferi'nin 948'nci yıl dönümü münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımladı.
  
1071 Malazgirt Zaferi'nin sadece askeri bir zafer olmadığını belirten Bozbal, bu zaferi hazmedemeyenlerin, bin yıldır Türkiye'ye zarar vermek için çabaladıklarını aktardı.
 
Başkan Bozbal, "Malazgirt Zaferi aynı zamanda Anadolu'nun İslamlaşması, diğer taraftan Balkanlara kadar uzanacak diğer milletlerin İslam ile şereflenmesi demektir. Dolayısıyla sadece bu Türk'ün zaferi değil, aynı zamanda İslam'ın zaferidir.
 
Nitekim Abbasi halifesi 1071'deki Malazgirt zaferinden sonra bu zaferi kutlayan bir hutbe irad edilmesi konusunda talimat vermiştir. İşte Anadolu'da İslam'ı ve Türkleri hazmedemeyenler, yaklaşık bin yıldır bizim varlığımıza hayır diyenlerle mücadelemiz devam ediyor.
  
Türkler İslam ile şereflendikten sonra. İslam'a ve İslam topluluklara hizmet etmiş ve İ'lay-i Kelimetullah'ın peşinde, şehadete adeta gül bahçesine girercesine koşmuştur. Türk'ün cesaretini kahramanlığı elbette imandandır." dedi.
 
Malazgirt Zaferi'nin tarihe yön verdiğini belirten Bozbal şöyle devam etti: "Bu zaferle kendini iyice sağlama alan Selçuklu Türkleri, İslam sınırlarını genişletmekle yetinmemiş, kültür ve medeniyet alanında kurdukları külliyelere ve sosyal müesseselerle, geliştirdikleri hastaneler ve tedavi şekilleriyle, kervansarayları ve ticaret sistemleriyle ve açtıkları Nizamiye medreseleriyle, İslamiyeti bir kalkan içine almışlar ve dünya tarihinde muazzam bir yere ulaşmışlardır.     Malazgirt Zaferi ile büyüyen ve sonra gelişen Türk-İslam medeniyeti, Osmanlı Devleti için de temel olmuştur.
 
Bu zafer, çok büyük bir coğrafyanın ve birçok milletin kaderini tayin etmiştir. Sonuçlarının etkisi günümüze kadar devam etmiştir.
 
1071'de Malazgirt'te, Allahû Ekber nidalarıyla buluşan bu topraklar her zaman Kubbet-ül İslam olmuştur. Milletimiz bin yıldır dünyaya hakkı ve hakikati haykırmıştır.
 
Türk milleti, kazandığı zaferle tarihi değiştirdi ve hakkı üstün tutmak için İslam'ın kılıcı olduğunu bütün dünyaya gösterdi. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir medeniyetin varisidir. Bu medeniyeti geliştirerek yaşatmak hepimizin sorumluluğundadır.
 
Bu vesile Zaferimizi bir kez daha kutluyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum"


 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.