17 Şubat 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Porsuk 1 ve 2 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projeleri yine maket proje mi kalacak?

Porsuk 1 ve 2 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projeleri yine maket proje mi kalacak?
  • 28 Ağustos 2019 Çarşamba
  • 1847 kez okundu

AK Parti Eskişehir Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Bülent Kara, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Porsuk 1 ve 2 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projeleri’ni hatırlatarak, iki ay önce Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda oy birliğiyle kabul edilen projenin ne durumda olduğunu sordu. 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 20 senelik karnesine bakıldığında hayata geçmeyen ve maketten ibaret projeler dolu olduğunu hatırlatan Kara, şunları söyledi: 

“Büyükşehir Belediyesinin 20 senelik karnesine baktığımızda hayata geçmeyen ve maketten ibaret projelerle dolu olduğunu görüyoruz. Birinci Porsuk Projesi, Baksan Sanayi Sitesi Dönüşüm Projesi, Eskişehir Riskli Alan Projesi, Gündoğdu 1 ve Gündoğdu 2 gibi gerçekleşmeyen maket projeleri bunlara örnek verebiliriz. Porsuk 1 ve 2 projeleri de bu maket projelere eklenecek mi merak ediyoruz.

Eskişehir’de 10 yıl Odunpazarı ve 5 yıl Tepebaşı’nda görev yapmış AK Partili belediyeler döneminde ise Ihlamurkent, Vadişehir, Sıraevler, Aşağı Söğütönü Evleri ve son olarak Karapınar Kentsel Dönüşüm projeleri gerçekleştirildi. Yapma iradeniz olduğu vakit kısa zamanda projelerin bitirilebileceği bu örneklerle görülüyor. Son 20 senede Eskişehir’de kentsel dönüşüm yapamamış Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki 5 yılı da boş geçmesi durumunda, çeyrek yüzyılda Eskişehir için bir dönüşüme imza atamamış olarak tarihe geçecek.

Eskişehir halkı adına soruyoruz, önümüzdeki 5 yılda bu proje hayata geçecek midir? Bu projeyle ilgili hak sahipleri ne derece bilgilendirilmiştir? Hak sahiplerine rağmen mi yoksa onlarla birlikte mi proje gerçekleştirilecektir? Belediyenin yapacağı yerlerin finansmanı nasıl sağlanacaktır? Bu projeye katkı sağlayacak üniversite ve meslek örgütleri ile iş birliği yapılmakta mıdır? Projeye ait alt yapı master planı ve yağmur suyu taşkın önleme projeleri var mıdır?

Büyükşehir Belediyesinin belirtiğimiz hususlara dikkat ederek ivedi bir şekilde kendine ait ve mülkiyet sorunu olmayan parsellerde bu dönüşümü gerçekleştirerek süreci hızlandırması gerekir.”

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.