17 Şubat 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Sadece festivaller, geziler ve eğlenceler ile belediyecilik olmuyor”

AK Parti Tepebaşı Yerel Yönetimler Başkanı Seydi Kartalca, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın geçtiğimiz günlerde yerel bir gazeteye yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi. Kartalca açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“17 Ağustos 2019 Cumartesi günkü Anadolu Gazetesindeki Arif Anbar’ın köşe yazısında Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a ait açıklamalarını şaşkınlık ve esefle okuduk.

Hemen baştan ifade edeyim,, Sayın Ataç şunu bilsin ki, akıl yaşta değil baştadır. AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanımız Hakan Çizmelioğlu, AK Parti’nin kuruluşundan bu yana 18 yıldır her kademesinde görev almış, siyaseti içselleştirmiş tecrübeli bir kişidir. Kendisi her fırsatta ‘Belediye Başkanımız’ diye hitap ederken, Ahmet Ataç’ın ‘O genç arkadaş’ veya kendi belediye başkanlığının ilk dönemde hangi okula gittiği ile ilgili yakışıksız ifadeler kullanması nezaketsizliktir.

Özellikle ilçe başkanımızın neyi bilip, neyi bilmediği konusunda söz söylemesi kabul edilemez. Bu konuda bir şüphesi varsa kendisi buyursun bir çayımızı içsin, 1999 yılından bu yana tüm yapılan ve özellikle yapılamayan hizmetleri biz kendilerine anlatırız. Gerektiğinde yol gösterir ve destek veririz.

Sayın Ataç, 1999 yılından bu yana (2004-2009 hariç) Tepebaşı Belediye Başkanıdır. Ne zaman Baksan veya Sazova Kültür Merkezi gündeme gelse yapacağız, edeceğiz gibi açıklamalarda bulunmaktadır. Ancak 20 yıldır bir arpa boyu yol gidilmemiştir. Hatta daha ileri giderek ‘hükümet bizi desteklemedi, orası kooperatif, paramız yok, engelleniyoruz’ gibi mazeretlerin arkasına saklanmıştır.

Bizler teşkilat olarak yerel siyasetçileriz. Ahmet Ataç ise bu ilçenin belediye başkanı. Vaatte bulunup seçilmişse mazeretleri bırakıp icraat yapmalıdır. Belediyenin yapması gereken işleri hükümet olarak biz yapacaksak, finansını biz temin edeceksek neden belediye başkanı seçiyoruz. Sadece festivaller, geziler ve eğlenceler için mi?

20 yıl sonra pek inandırıcı olmasa da şimdiki vaadi 5 yıl içinde BAKSAN’ı yerinde dönüştürmek ve Sazova Kültür Merkezini de sürpriz kaynakla tamamlamak olmuştur. Bu vaatlerinin takipçisi olacağız.

AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanımız ve teşkilatı olarak, belediyenin ilçe halkının yararına her ne hizmet yapılırsa yanında olacağımızı, halkın zararına, geciken ve/veya yapılmayan hizmetleri ise kamuoyu ile paylaşacağımızı bir kez daha saygıyla ifade ediyoruz.”

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.