21 Eylül 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SAZAK’IN 30 AĞUSTOS MESAJI

MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıl dönümünü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yayınladığı mesajda, 'ben ve Eskişehirliler bu vatanın nasıl kazanıldığını iyi biliriz, aman unutmayalım' diyen MHP’li Sazak, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“İngilizlerin başını çektiği itilaf devletlerinin şımarık çocuğu (Anadolu tabiriyle) “Yonan Gâvurunun” kışkırtılıp üzerimize salınarak, Ege ve Anadolu’yu yakıp yıkıp savaş ahlakından bihaber ilerleme çabasının, toprağın her karışını şehit kanıyla sulanması pahasına kurtarılışının zaferidir 30 Ağustos.

Eskişehir ise bir kaç gün sonra 2 Eylül’de tamamen kurtaracaktır kendini!

Çocukluğumun oyunlarından topraktaki mavzer mermilerini toplamak, Yonan askerinin yaktığı konağımızın kuyusu halen arka bahçemizde, babaannemin anlattığı kağnılarla Yozgat’a ve Anadolu’ya arkasında yanan evini köyünü bırakarak zorlu çekilişin hikâyesi benden torunlara masal, cepheye erzak ve cephane taşınması için kömür yokluğunda trenlere yakacak odun yetiştiren ailemin çabaları...

Ben ve Eskişehirliler bu vatanın nasıl kazanıldığını iyi biliriz, aman unutmayalım.

Bizim için kıymetlidir 30 Ağustos!

Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Milli Mücadele için bir su damlasından bir duaya emeği geçen milletimizin her bir ferdinin ruhları şad olsun!

Türk’e zafer mi biter!”Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar