12 Ağustos 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

AK Parti Eskişehir’de ilçe danışma toplantıları gerçekleştirildi

AK Parti Eskişehir’de ilçe danışma toplantıları gerçekleştirildi
  • 4 Eylül 2019 Çarşamba
  • 1707 kez okundu

AK Parti Eskişehir’de Seyitgazi, Han ve Çifteler ilçelerindeki Danışma Kurulu Toplantıları; AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, il ve ilçe teşkilat mensuplarının yoğun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Açılış, yoklama, divan kurulunun oluşturulması ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan toplantılar karşılıklı istişareler ile devam etti.

Toplantıda konuşan İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, sözlerine teşkilatların her daim heyecanını koruyarak, ilk günkü aşk ve samimiyetle çalışmalarına devam ettiklerini dile getirerek başladı. Başkan Çalışkan,  "AK Parti'de siyaset yapmak disiplin, samimiyet ve gayretle mümkündür. Teşkilatlarımız bir seçim geçirdikten sonra aynı kararlı duruş ve azimle çalışmalarını devam ettirirler. Bu kutlu davada omuz omuza mücadele ettiğimiz ve 2023 hedeflerimize doğru birlikte yürüdüğümüz değerli yol arkadaşlarımla istişarelerimiz daha sıklıkla devam edecektir. İlçe teşkilatlarımız bizim için çok kıymetli. Her bir ilçe teşkilat mensubumuzun görüş ve önerilerini dinleyerek yol haritamızı belirleyeceğiz. Danışma Kurulu Toplantıları bizim için bu anlamda çok değerlidir" dedi.   

Oy oranına göre ilçelere hizmet ayrımı yapılıyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin üzerine düşen görevleri yerine getirmek yerine şova dayalı bilindik politikalarını yürütmeye devam ettiğini vurgulayarak sözlerine devam eden Başkan Çalışkan, “Sıkıntıların giderilmesinde duyarsız kalan Yılmaz Büyükerşen ve ekibi kendi eksikliklerini AK Parti genel iktidarına yıkma peşinde. Bu yaklaşıma ek olarak Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin oy oranına göre ilçelere hizmet ayrımı yapma yaklaşımı da en çok karşılaştığımız şikayetlerden biri. Hemşehrilerimizin hak ettikleri hizmetleri alabilmeleri için Eskişehir il ve ilçe teşkilatlarımız ile gerekli cevapları vermeye devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

“Bir yandan danışma toplantıları devam ederken bir yandan da kırsalda yaşayan vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz”    

Ziyaretlerdeki amacın oy istemek olmadığını belirten Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay ise sözlerine şöyle devam etti: “Önümüzdeki seçim olmayan bir dönem var. Ziyaretlerde amacımız oy istemek değil dert dinleyip çözüm üretmek. Hükümetimizin yapacakları var, yerel yönetimin yapacakları var. Köylerimizde hemşerilerimiz Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan yol, su, kanalizasyon, su deposu ve otobüs konularında hizmet alamadıklarını belirtiyorlar. Temas ettiğim muhtarlarımız gerekli başvuruları yaptıklarını ancak sonuç alamadıklarını belirtiyorlar. Umarım en kısa zamanda muhtarların başvuruları değerlendirilir ve kırsalda yaşayan hemşerilerimiz insanca yaşamanın gereği olan altyapı hizmetlerini alabilir.”

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.