12 Ağustos 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

PROF. DR. GÜNAY SARICAKAYA’DA

SICAK İKLİMİN SICAK İNSANLARI

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay ‘’Köy Köy Eskişehir’’ projesine hız kesmeden devam ediyor. Geceyi Sarıcakaya’da konaklayarak geçiren Günay proje kapsamında Sarıcakaya ve köylerini ziyaret etti, vatandaşlar ile bir araya geldi, bir sonraki gün Mihalgazi’de geceyi geçirdi.

BELEDİYE BAŞKANINA ve TEŞKİLATA ZİYARET

Prof. Dr. Günay önce Belediye Başkanı Hüseyin Çam’ı ziyaret etti. İlçe ile ilgili projeler hakkında bilgi aldı. Daha sonra AK Parti İlçe Teşkilatı buluştu, ilçenin mevcut durumunu ve ihtiyaçlarını dinledi.

DÜZKÖY VE BEYYAYLA’YI ZİYARET ETTİ

Prof. Dr. Günay, ilçe merkezinin ardından Düzköy ve Beyyayla köylerini ziyaret etti. Günay “Her iki köyde de müthiş bir teveccüh ile karşılaştım. Özellikle Ak Yaşmaklı hanımlarımız hiç yalnız bırakmadılar, çok teşekkür ediyorum. Hanım hanıma epey sohbet etme imkanı bulduk. Her ziyaretimde olduğu gibi köy sakinlerimizin ihtiyaç ve isteklerini dinledik. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdim.” Beyyayla Köyüne geçerken Düzköy ve Beyköy Hallerini ziyaret etti. ‘’Hallerde çalışanlarımıza sürpriz ziyaret yaptık, hatırlarını sorduk, çalışmaları hakkında bilgi aldık. Üreticilerimizin sebze hasadı ve sorunları hakkında düşüncelerini öğrendik.” şeklinde konuştu. Prof. Dr. Günay ayrıca Düzköy’de bir ailenin evine de misafir oldu. Günay, Zeynep ve Osman isminde iki engelli çocuğu bulunan Münevver Çelikkayı’yı evinde ziyaret etti. Desteklerini iletti.

BEYYAYLA’YI VE DÜDEN MAĞARASINI GEZDİ

Prof. Dr. Günay, Beyyayla’da yangın gözetleme kulesine çıkarak burada incelemelerde bulundu. Son zamanlarda Türkiye’de ve dünyada artış gösteren orman yangınlarına dikkat çeken Günay, ’’Her yangında ciğerlerimiz yanıyor. Neyse ki vatandaşlarımız, orman işçilerimiz görevlerini en iyi şekilde yerine getiriyorlar. Ancak tabi önlem de çok önemli. Orman yangınlarına karşı önlemlerimizi almalıyız. Vatandaşlarımızı bilinçlendirmeliyiz. Ormanlarımızı gelecek nesillere aktarmalıyız. Tüm orman çalışanlarımıza teşekkür ederim.” Şeklinde konuştu. Prof. Dr. Günay burada Düden Mağarası’nı da gezdi. Düden Mağarası’nın turizm açısından önemli bir değer olduğunu dile getiren Günay, ‘’İlçelerimiz ve köylerimiz için kalkınma stratejisini yalnız bir alanla sınırlı tutamayız. Burada kapsayıcı bir bakış açısı ile tüm değerlerimizi ön plana çıkarmalıyız. Sarıcakaya tarımda, seracılıkta, kuşkonmazda çok önemli bir noktada evet. Ama bakın Düden Mağarası da çok önemli bir kültür ve turizm potansiyeli barındırıyor. Paleolitik dönemlere giden yerleşim izleri bulunmakta bölgede. Persler, Helenler, Galetler, Roma ve Bizans dönemine kadar gidiyor. Sarıcakaya’nın vadi kültürü başlı başına bir değer. İşte bu değerlerimizi markalaştırmalı ve önce ülkemize sonra dünyaya tanıtmalıyız. Düden Mağarası’nı bilmeyen kalmamalı.’’ Şeklinde açıklamada bulundu.

MİHALGAZİDE DİNLENME

Tüm gün yoğun programdan sonra Mihalgazi’ye geçen Prof. Günay Yıldız Termal Hotel’de konakladı ve yorgunluk attı. “Babam Dr. Yusuf Cemal ile dostlukları olan Şehrimizin önde gelen hayırseverlerinden Tayfur Bayar ile sohbet etme imkanı buldum, babamı yad ettik. Birlikte şehrimiz için yaptıkları çalışmaları kendinden tekrar dinlemek benim için gurur ve mutluluk oldu. Hala şehrim için ne yapabilirim diyen ve projeleri olan bir hayırsever. Sayın Bayar’a şehrimize kazandırdıkları için teşekkür ederim.”

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.