5 Haziran 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

PROF. DR. GÜNAY ÇOCUK EVLERİNİ ZİYARET ETTİ

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Eskişehir’de bulunan çocuk evlerini ziyaret etti. T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın uygulaması olan ve 2009 yılından beri Eskişehir’de yürütülen çocuk evleri projesinde bugün 21 çocuk evinde 85 çocuğa hizmet veriliyor. Prof. Dr. Günay ziyaretinde “Şehrimizde bulunan evlerimizde çocuklarımızla belli aralıklarla bir araya geliyorum. Şehrimizde 21 çocuk evinde şu an 85 çocuğumuz kalıyor. Vardiyalı şekilde bakım personellerimiz bu evlerde çocuklarımızla her an beraberler. Ayrıca Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğümüz bünyesinde öğretmenlerimiz ve çocuk gelişim uzmanlarımız bulunuyor. Yalnız eğitimleri değil, sanat ve spor alanlarında da destekler veriliyor. Gitar, ney çalanlar, resim yapanlar, sporun bir çok dalında kendilerini yetiştiren yavrularımızı görmekten mutluluk duyuyoruz. Çocuklarımıza en iyi şekilde yetişmeleri için gerekli ortamın sağlanması konusunda destek veren başta Bakanlığımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Şeklinde açıklamada bulundu.

ÇOCUKLAR İLE OYUN OYNADI HEPİMİZİN YAVRULARI

8-11 yaşları arasındaki kız çocuklarının ve 11-15 yaşları arasındaki erkek çocuklarının yaşadığı iki ayrı evi ziyaret eden Prof. Dr. Günay, çocuklara bazı zeka oyunları hediye etti. Günay çocuklarla okul hayatları, gittikleri kurslar ve sosyal yaşamları hakkında uzun uzun sohbet etti. Sonrasında Günay ve çocuklar oyun oynadılar. Prof. Dr. Günay son olarak “Çocuk evlerimizin yarısını ziyaret ettiğimi söylediler, inşallah diğer evlerdeki yavrularımızı da ziyaret edeceğim. Çocuklarımız bizim geleceğimiz, hepimize emanet. Çocuklarımızın hem akademik anlamda hem de sosyal hayat anlamında iyi yetişmesi bizler için çok önemli. Onların karnelerini ve okul başarılarını paylaşmaları, müzik enstrümanlarını çalmalarını ve yaptıkları sanatsal aktiviteleri göstermeleri her şeye değiyor. O kadar içten sorular soruyorlarki, insan samimiyet ne görüyor. Onları belli aralıklarla ziyaret ediyorum ve etmeye devam edeceğim.’’ Şeklinde konuştu.

 



Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.