27 Mayıs 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Sadece bir gün değil her gün hatırladılar

Sadece bir gün değil her gün hatırladılar
  • 23 Eylül 2019 Pazartesi
  • 1465 kez okundu

AK Parti Tepebaşı Gençlik Kolları Başkanı Halil Gıcır, teşkilat mensuplarıyla birlikte Tepebaşı bölgesinde bulunan Özel Eskişehir Alzheimer Derneği Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi’ni Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla ziyaret etti.

Başkan Gıcır, hastaların tek tek halini hatırlarını sorup, ellerinden öperek, sohbet etti. Yetkililerden hastaların durumu ile ilgili bilgiler aldı. Sadece belirli günler değil her hafta ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Gıcır, “Alzheimer; Bir insanı kendi bedenine gömmek durumunda kaldığımız tek hastalıktır. Her gün karşılaştığımız unutkanlık zehirli bir sarmaşık gibi ömrümüzü sarıyor. Alzheimer’ı azaltmak için birkaç öneriyi sizlerle paylaşmak isterim; Uluslararası Alzheimer Hastalığı Derneğine göre, kalbe iyi bakmak, fiziksel olarak aktif olmak, sağlıklı bir diyet uygulamak, zihnini çalıştırmak, sosyal aktiviteler yapmak. Günlük hayatımızda da kolaylıkla uygulayacağımız bu beş öneri ileride hayatımızı kurtarabilir. Toplumda Alzheimer hastalığına karşı olan bilincin artması hastanın yaşamını kolaylaştırabileceği gibi hasta yakılarını da önemli ölçüde rahatlatacaktır. Her ne koşulda olursak olalım hastalarımızı yalnız bırakamayız onlarla ilgilenmeli onlara maddi ve manevi destek olmalıyız. Unutmayalım ki onlar bizim kim olduğumuzu bilmiyor ama biz onlar kim olduklarını biliyoruz.

Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da onlara destek olmak adına elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz” ifadelerini kullandı.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.