27 Mayıs 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Çözüm IMF Programları Değil Üretim Devrimidir

Çözüm IMF Programları Değil Üretim Devrimidir
  • 25 Eylül 2019 Çarşamba
  • 1403 kez okundu

Vatan Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ercan Enç, CHP Sözcüsü Faik Öztrak ve İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz’ın IMF heyetiyle yaptıkları gizli görüşmeyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Görüşmenin içeriğinin kamuoyuna açıklanmasını isteyen Prof. Dr. Enç, IMF programlarının çözüm olmadığını, çözümün üretim ekonomisinden geçtiğini belirtti.

Çözüm IMF Programları Değil Üretim Devrimidir

Aydınlık Gazetesinin ortaya çıkardığı IMF ile gizli görüşme haberi Cumartesi gününden beri kamuoyunda tartışılmaktadır. Habere göre, CHP Sözcüsü Faik Öztrak ve İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz IMF heyeti ile Ankara’da beş yıldızlı bir otelde gizli bir buluşma gerçekleştirdiler. Bu buluşmayı ortaya çıkaran ve halkımızın bilgisine sunan Aydınlık Gazetesine teşekkür ediyoruz. Çok önemli bir habercilik yapmışlardır.

Muhalefet partilerinin üst düzey yöneticileri, IMF ile niçin ve gizli bir biçimde görüşme yapar? Bu soruyu, IMF yetkilileri muhalefet partilerinin yöneticileri ile otelde niçin gizli görüşme yapar biçiminde de sorabiliriz.

Bu buluşma, alternatif bir hükümetin uygulayacağı politikalarla ilgili bir görüşme midir? Türkiye’de seçimlere üç yıldan daha uzun bir süre olduğuna ve bu sürede ekonominin o anki durumu kestirilemeyeceğine göre, acaba önümüzdeki yıl ülkeyi erken bir seçime götürecek siyasi planlar mı düşünülmektedir?

Bu gizli görüşme aynı zamanda CHP ve İyi Parti’nin ekonomimizi düze çıkartacak bir programlarının da olmadığını göstermektedir.  Onların tek bir programlarının olduğu anlaşılmaktadır. Siyaseten emperyalizme, ekonomik olarak IMF’ye teslimiyet.

IMF ile buluşmak demek öncelikle para politikasının dış güçlere bırakılmasıdemektir. Merkez Bankası’nın dışarıdan emir ve talimat alması demektir. Kimilerine göre işte o zaman Merkez Bankası bağımsız olacaktır. IMF sadece para politikasını mı belirleyecek? Hayır, maliye politikasını da o belirleyecektir. Memur ve işçi maaşlarından, vergilere kadar geçmişte olduğu gibi her alanda söz sahibi olacaktır. IMF ile yapılan anlaşmalar sanıldığı gibi sadece ekonomi ile ilgili değildir. Açacakları krediler için siyasi ve dış politika ile ilgili ödünler de isteyecekler.

Ülkemizin düzlüğe çıkışının üretim ekonomisi ile bir Üretim Devrimi ile mümkün olduğunu savunuyoruz. IMF programlarını uygulamak bizi üretim ekonomisinden uzaklaştırır, borçlanma batağına sürükler. Anlaşılan hem CHP hem de İyi Parti’nin borçlanma ekonomisinden başka bir programları yoktur. Her iki parti de Kemal Derviş programlarına sıkı sıkı sarılmaktadır.

Biz bu gizli görüşmeden iki sonuç çıkartmaktayız: Birincisi, acaba 2020’de ülkeyi erken seçime zorlayacak planlar mı yapılmaktadır? İkincisi, her iki parti de ekonomide düzlüğe çıkışı IMF’de görmektedir.

Son olarak CHP ve İyi Parti’ye, IMF ile basından ve kamuoyundan gizlenen görüşmelerde nelerin konuşulduğunu millete açıklamalıdır.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.