1 Haziran 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

CHP’den Erdoğan’a tepki: Bu, Amerika’nın hoşuna gitmez!

CHP’den Erdoğan’a tepki: Bu, Amerika’nın hoşuna gitmez!
  • 28 Eylül 2019 Cumartesi
  • 1451 kez okundu

Türkiye'nin Suriye'de YPG'den boşaltılacak alanlara inşa edilecek konutlara Suriyelileri gönderme planına CHP'den ilginç bir yorum geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, Suriye topraklarında böyle bir konut projesinin ciddi meşruiyet sorgulamasına sebep olacağını söyledi ve buna karşı olduklarını belirtti. Çeviköz ayrıca, Türkiye'nin bağımsız politika izlemesinin ABD'nin hoşuna gitmeyeceğini söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, Sputnik'ten Ceyda Karan'a verdiği söyleşide, CHP'nin "Uluslararası Suriye konferansı" düzenleyeceğini vurgulayarak, konferansa dair bazı detayları paylaştı.

CHP'DEN SURİYE KONFERANSI! KATILANLARA DİKKAT!

Konferansta Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'nun konuşma yapacağını belirten Çeviköz, katılımcılar arasında da bir AB temsilcisi ve Esed rejiminin görüşünü dile getirecek olan kişilerin olacağını söyledi.

"ESED REJİMİNDEN DAHA FAZLA KATILIM OLMASINI İSTİYORDUK AMA TÜRKİYE İZİN VERMEDİ"

Çeviköz, aslında Esed rejiminden daha fazla katılım olmasını istediklerini, ancak getirmeye çalıştıkları 3 kişiye Türkiye'nin vize vermediğini ifade etti.

TÜRKİYE'NİN GÜVENLİ BÖLGE VE SURİYELİLER İÇİN KONUT PLANINA İLGİNÇ YORUM: MEŞRU OLMAZ!

Türkiye'nin, Suriye sınırında YPG/PKK'nın işgal ettiği bölgelerden çıkarılıp, bu bölgeleri güvenli bölge haline getirme ve buralarda Suriyeli mülteciler için yerleşim alanları inşa etme planına değinen Çeviköz, "başka ülkenin topraklarında toplu konut projesi ciddi bir meşruiyet sorgulamasına sebep olur" dedi.

TÜRKİYE'NİN BAĞIMSIZ POLİTİKA İZLEMESİ HAKKINDA AKLA ZİYAN İFADELER

Öte yandan Çeviköz'ün, Türkiye'nin Suriye'de bağımsız bir politika uygulama çabaları konusunda kullandığı ifadeler de dikkat çekti.

Çeviköz şöyle konuştu:

''Amerika Birleşik Devletleri’nin görüşü bildiğim kadarıyla Suriye’nin kuzeydoğusunda Türkiye ile Amerika’nın birlikte hareket etmesi üzerine kurulmuş vaziyette. Bir yandan Amerika ile böyle bir mutabakatı sağlıyorsunuz ondan sonra mühletler vererek şu zamana kadar eğer istediğimiz gerçekleşmezse biz kendi başımıza hareket ederiz diyorlar bazı yetkililer.

"AMERİKA BUNU OLUMLU KARŞILAMAZ"

Bunun Amerika Birleşik Devletleri tarafından olumlu karşılandığı düşüncesinde değilim.

"TÜRKİYE 2011'DEN BERİ HEP ABD VE KOALİSYON GÜÇLERİNDEN FARKLI DÜŞÜNÜYOR"

Türkiye’nin kendi tasavvurları var. 2011 yılından beri Türkiye’nin uluslararası toplumdan, Amerika Birleşik Devletleri’nden bölgedeki diğer koalisyon ortaklarından her zaman farklı bir görüşü oldu. Bu görüş farklılıkları olmasaydı zaten bu Suriye sorunu bu kadar büyümezdi.

"TÜRKİYE HEP KENDİ DÜŞÜNCELERİNİ UYGULAMAYA ÇALIŞIYOR"

Onun için Türkiye’nin kendine göre birtakım düşünceleri, kendine göre bazı tasavvurları var. Sürekli olarak bunları yerine getirmek maksadıyla hep muhataplarıyla konuşuyor.

Ama taraflar karşılıklı olarak birbirlerine kendi görüşlerini ifade ediyorlar ama bir ortak zemin bulunamıyor. Bir tür sağırlar diyaloguna dönüşüyor neredeyse.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.