25 Mayıs 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Kayyum Açıklaması: "Mahkeme safahatı sonuçlanmadan devretmeyiz"

Kayyum Açıklaması: "Mahkeme safahatı sonuçlanmadan devretmeyiz"
  • 28 Eylül 2019 Cumartesi
  • 1497 kez okundu

CHP’ye kayyum atanması kararı ile ilgili konuşan Abdülkadir Adar, “Verilen karar kayyum heyetini belirliyor, tedbir kararı yok, istinaf yolu açık bir karar. Henüz mahkeme safahatı sonuçlanmadığı için devretmeyiz” dedi

CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, düzenlediği basın toplantısında açılan dava ve Kayyum atanması ile ilgili geniş açıklamalar yaparak, “İktidara yürümesi gereken bir dönemde ayağına çelme takılarak partiyi iki defa bir olağanüstü, bir olağan kongreye götürme gayretini anlamakta zorlanıyor” dedi.


Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu basın toplantısında konuşan Adar, mahkeme kararı ve Kayyum ile ilgili şunları söyledi: “Eski il başkanı partinin kayyuma teslim edilmesi, mevcut yönetimin yerine kayyım heyeti atanmasıyla ilgili bir dava süreci başlattı.   Dava süreci halen devam ediyor. 3. Sulh Hukuk Mahkemesi 17 Eylül’de bir karar verdi. 3 arkadaş bu konuda görevlendirildi. Gerekçeli karar 25 Eylül’de kayyım heyetine atanan arkadaşlara tebliğ edildi. Verilen karar kayyım heyetini belirliyor. Bir tedbir kararı yok. Ancak temyiz sonrası kesinleşecek bir karar. Bütün bunlara karşın dün kayyım olarak atanan arkadaşlar,  dün il başkanlığına gelerek görevi devralmak istediklerini söylediler. Biz bu görevi henüz mahkeme süreci sonuçlanmadığı için ‘devredemeyeceğimizi’ söyledik.  ‘Görevde olan yönetim koltuğa bağlandı kaldı, bu koltuğu terk etmek istemiyor’ diye algılanmasın. Biz yasanın verdiği her türlü karara saygılıyız. Bu karar sonucunda yapılması gerekenleri de süreç tamamlandığında yerine getireceğiz.  Yönetim olarak görevi her zaman yerine teslim etmeye hazırız.  Kayyım heyetinin görevi partiyi olağanüstü il kongresine götürmek. Önümüzdeki hafta büyük olasılıkla olağan kongre süreci başlayacak. Dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara yürümesi gereken bir dönemde ayağına çelme takılarak partiyi iki defa bir olağanüstü, bir olağan kongreye götürme gayretini anlamakta zorlanıyor. Söylemlerimizde hepimiz ‘Cumhuriyet Halk Partisini çok sevdiğimizi’, ‘Cumhuriyet Halk Partisi’nin başarısı için mücadele ettiğimizi ve bu başarıdan da Eskişehir’in lider konumunda olması gerektiğini ifade ediyoruz ama iş eyleme geldiği zaman bunun tam tersini yapıyoruz.   Bu konuda hiç konuşmadım. Yargının kararını bekledim. Yarıya yapılacak itiraz da yetkim olmadığını söyleyerek, kamuoyunu yanıltmaya çalıştılar. Bunlar doğru davranışlar değildir. Cumhuriyet Halk Partisine yakışmayan hareketlerdir.”

 

istikbalgazetesi.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Politika Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.